Bollywood

  W zapełnionym po brzegi grafiku gwiazda znajduje także czas na nietypowe hobby.

  Natalia Janoszek od 16. roku życia jest związana ze światem medialnym. Jako pierwsza Polka otrzymała indyjską nagrodę filmową. Z inicjatywy firm zajmujących się kryptowalutami, zorganizowała zbiórkę na cele charytatywne. Akcja zakończyła się powodzeniem. Niestety, dla aktorki i modelki okazało się to początkiem walki z seksizmem.

  W kulturze Indii muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Tradycyjne tańce wiążą się z religią i przepełnione są symbolicznymi gestami. Odnosiły się często do wierzeń hinduistycznych i postaci ze świętych ksiąg – wed. Różne rejony Indii mają wykształcone własne rodzaje tańca. Każdy z nich jest piękny i bardzo charakterystyczny.

  Karolina Kozioł od dziecka marzyła o zawodzie aktorki. 19-latka z miejscowości Nisko wyjechała na studia do Londynu. Dziś ma na swoim koncie role w Bollywood i występy w serialach BBC.

  Polska aktorka Erika Karkuszewska jest znana światowej widowni jako Erika Kaar. Należy do tej samej agencji aktorskiej co Kate Winslet czy Ewan McGregor. O swojej drodze od Bollywoodu po wzgórza Hollywood opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

  Marcin Łaskawiec jest operatorem filmowym, który w swoim portfolio ma okazałą liczbę reklam, filmów oraz teledysków. Choć na co dzień mieszka w Warszawie, to większość swojego zawodowego życia spędza w Indiach. O swojej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Indyjski taniec bollywood to połączenie tradycyjnych tańców hinduskich z nowoczesnymi technikami tanecznymi. Wynik tej kombinacji jest niezwykły – taniec bollywood jest bardzo ekspresyjny, pełen radości i pozytywnej energii. Jak się go nauczyć?

  Najnowsza produkcja Playera została zrealizowana na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Bondy pt. "Lampiony". W tej ekranizacji oprócz Magdaleny Boczarskiej zobaczymy Mirosława Haniszewskiego i Erikę Karkuszewską. Jak wspominają pracę na planie "Żywiołów Saszy"?

  Natalia Janoszek to aktorka, fotomodelka i tancerka, która ma na swoim koncie główne role w bollywoodzkich superprodukcjach. Niedawno w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zdiagnozowano u niej zator i zawał płuc, których przyczynami mogły być długie podróże samolotem i tabletki antykoncepcyjne. Czym objawiała się u niej choroba? Co pamięta z dnia, w którym trafiła do szpitala? Jak się dzisiaj czuje? Z Natalią rozmawiała Katarzyna Olubińska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała również, czy to prawda, że zamykają dla aktorki sklepy w Indiach, kiedy robi w nich zakupy i czy jest zakochana.

  Byliśmy z kamerą na planie bollywoodzkiego filmu "Nie means nie". Producenci z Indii kręcą film w Beskidach. Fabuła opowiada historię polsko-hinduskiej miłości. Za kulisy produkcji zabrała nas Anna Guzik, która w filmie zagra prawniczkę. Co zaskoczyło Anię podczas realizacji zdjęć? Czy hinduskiej ekipie filmowej podoba się w Polsce?

  W Indiach produkuje się dwa razy więcej filmów niż w Stanach Zjednoczonych. Jedną z gwiazd Bollywood jest Manisha Koirala. Czy aktorstwo było jej marzeniem? Czy to prawda, że gwiazdy Bollywood są traktowane w Indiach jak bogowie? Jak ciężka choroba, którą przechodziła wpłynęła na jej życie i sposób gry? Jak produkuje się filmy w Indiach? O kulisach pracy w w Bollywood aktorka powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Jak to się stało, że Erika Karkuszewska z polskiego serialu "Aż po sufit" trafiła prosto na plan superprodukcji w Bollywood? "Mam taką zasadę, że zawsze się przygotowuję najlepiej jak się da (...) Staram się sobie jakoś pomagać". Czego nauczyła się na planie filmu "Shivaay", który reżyserował jeden z najpopularniejszych aktorów w Indiach - Ajay Devgan?

  Irrfan Khan to bollywoodzki aktor, który z powodzeniem rozwija swoją karierę również w Hollywood. Znany jest m.in. z filmów "Slumdog. Milioner z ulicy" i "Życie Pi". Właśnie zagrał czarny charakter w Inferno. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spytała aktora, jak udało mu się zagrać czarny charakter, który daje się lubić i czym różni się praca w Hollywood od tej w Bollywood. Który film Kieślowskiego miał wpływ na karierę aktora?

  Błażej Klepczarek od ponad 10 lat zdobywa brytyjskie sceny - gra w musicalach, teledyskach i filmach. Zrobiło się o nim głośno kilka tygodni temu, gdy z grupą taneczną Bollywest Fusion dotarli do półfinału brytyjskiej edycji programu Mam talent. W Dzień Dobry TVN tancerz powiedział o swoim życiu w Londynie, ciężkiej pracy i ulubionym stylu tańca. Jakie ma plany związane z zawodem tancerza?

  Niewiele osób wie, że polscy łucznicy konni: Matuesz Gieryn, Michał Sanczenko, Michał Szubski i Michał Tomaszewski wystąpili w jednej z największych bollywoodzkich produkcji filmowych. Film zatytułowany jest Mirzya i ma wejść do kin jeszcze w tym roku. Łuczników zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by zapytać, jak trafili do Bollywood, o czym jest film, jakie postacie grali i co robią na co dzień.

  Podczas konkursu piękności w Tajlandii Natalia Janoszek została dostrzeżona przez bollywoodzkiego producenta. Od tego momentu zaczęła robić karierę w Indiach. Nie zapomniała jednak o edukacji i na co dzień studiuje na Uniwersytecie Warszawskim. W Dzień Dobry TVN Natalia powiedziała o specyfice pracy w Bollywood.

  Mało kto wie, że Nollywood to druga kinematografia świata po Bollywood. Jakie filmy tam krecą? Jaki gatunek filmowy jest najbardziej popularny w Nigerii? Kto ma szansę zostać aktorem w Nollywood? Jaką misję mają twórcy filmów w Nigerii? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Martyną Wojciechowską. Czy podróżniczka dostała rolę w jednym z filmów? Przekonacie się oglądając kolejny odcinek programu "Kobieta na krańcu świata".

  Na zamku w Ogrodzieńcu powstaje film "One Love". To już kolejny raz, kiedy bollywoodzka produkcja na scenerię filmu wybrała malownicze, polskie pejzaże. Z odtwórcami głównych ról i reżyserem filmu rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Co spodobało im się w naszym kraju? Co ich tu przyciąga? Jak Hindusi oceniają współpracę z polskimi filmowcami?

  Bollywoodzkie produkcje to przede wszystkim taniec, kolorowe stroje, śpiew. Ta bollywodzka produkcja jest inna. W niej kobieta policzkuje mężczyznę, co w hinduskiej obyczajowości jest niedozwolone. Okazuje się, że w Indiach nastała moda na silne kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była, po raz pierwszy w Polsce, Rani Mukherji (Mukherjee), która gra główną rolę w filmie "Nieustraszona". Towarzyszył jej operator Artur Żurawski.

  Jutro w Dzień Dobry TVN: kulisy bollywoodzkiej produkcji i łamanie hinduskich stereotypów, co zrobić z dziećmi w czasie ferii - puścić na skocznię, czy dać pod opiekę robotom? A także, jak każdy z nas może nauczyć się być szczęśliwym. Pokażemy jutro o 8.00. Zapraszamy!

  Co zdecydowało o tym, że wybrali zamek w Książu i zdecydowali się odwiedzić w listopadzie Polskę? Z bollywoodzką ekipą, kręcącą w naszym kraju film p.t. "Shaandaar", rozmawiał Marcin Sawicki. Jak Hindusi znoszą polską aurę i jak podoba im się egzotyczny kraj: Polska?

  Katmandu - to stolica Nepalu położona u podnóża Himalajów. Tu na ekrany trafił bollywoodzki film "Kick", który realizowany był... także w Polsce. Czy mieszkańcom Nepalu podoba się ten film? Jakie bollywoodzkie gwiazdy zagrały w filmie? Zobaczcie, jakie sceny kręcono w Polsce. "Kick" trafił już na ekrany polskich kin. Wybierzecie się do kina, by go zobaczyć?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Jacqueline Fernandez, gwiazdą bollywoodzkiego kina, która przyjechała do Polski na plan filmu "Bangistan". W tym filmie zagrali także Tomasz Karolak i Bilguun Ariunbaatar. Jaką niespodziankę przygotowała dla niej polska ekipa? Czy serce Jacqueline Fernandez jest wolne?

  Czy ktoś z Was zna nazwisko scenarzysty swojego ulubionego filmu. Nie? No właśnie... Scenarzysta to chyba najbardziej niedoceniony zawód świata filmowego. Stoi zazwyczaj w cieniu producenta, aktorów i reżysera. A przecież bez niego nakręcenie filmu nie byłoby możliwe. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Andrew Davisa - scenarzystę takiego przeboju jak "Dziennik Bridget Jones" i Orianę Krajewską–Dowjat – organizatorkę III Światowej Konferencji Scenarzystów. Od czego zależy to, czy dany scenariusz zostanie zauważony i stanie się odnoszącym sukcesy filmem?

  Zagrał w bollywoodzkim filmie, bo... jest białym, przystojnym mężczyzną. Mateusz Czarnecki to pisarz i podróżnik z Warszawy. Kogo zagrał w indyjskim filmie? Jak wyglądała praca na planie? Jakie supergwiazdy spotkał na planie? Jak naprawdę wyglądają Indie?

  Dziennikarz i szef Faktów TVN Kamil Durczok został zaproszony do udziału w bollywoodzkiej superprodukcji "Bangistan". Jaką rolę zagrał w filmie? Czy aktorstwo na tyle mu się spodobało, że rzuci dziennikarstwo? I czy stół, przy którym siedział był czysty? ;)

  Tomasz Karolak i Bilgun Ariunbaatar zagrali w filmie hindusko-polskim "Bangistan", którego akcja rozgrywa się w Krakowie. Jakie postacie grają w filmie? Jak im się współpracuje z ekipą z Indii? Czy coś ich zaskoczyło w zachowaniu Hindusów? O to zapytał reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Grzegorz Kuc jest pustelnikiem z wyboru. Odwiedziliśmy go z naszą kamerą. Jak wygląda dom i życie pustelnika? Zobaczcie!

  Marek Sołek to jeden z najlepszych kaskaderów na świecie, który pracuje nie tylko w Polsce, ale także w Hollywood i Bollywood. Zastępował w niebezpiecznych scenach niejednego aktora. Założył również Szkołę Kaskaderów Filmowych. Nam opowiedział o swojej niezwykle ciekawej, ale i niebezpiecznej pracy.

  Zawsze marzyła, by zostać tancerką, modelką i aktorką. Jednak rzeczywistość brutalnie pozbawiła ją marzeń. Jej droga do sukcesu była wybrukowana. Jednak Natalia Janoszek uparcie dążyła do celu. I opłacało się. Dziś zaistniała w Hollywood oraz w jego hinduskim odpowiedniku - Bollywood. Właśnie wróciła z Chin, gdzie reprezentowała Polskę w konkursie Miss Bikini Universe. Zdobyła też koronę w kategorii: "BestTalent" W studiu Dzień Dobry TVN Natalia zdradziła, jak trafić do Bollywood.