beata pawlikowska

  beata pawlikowska

  "Podróżowanie zmienia życie ... i zmienia też śniadanie". W poranna, kulinarną podróż dookoła świata zabrała nas Beata Pawlikowska. Zobaczcie jakie smakołyki przygotowała dziś w kuchni Dzień Dobry TVN. Gdzie na świecie je się obiad na śniadanie? Zobaczcie!

  Beata Pawlikowska: "Kiedy jestem w samotnej podróży to ubieram się w sposób maksymalnie neutralny, nie ma mowy o żadnych dekoltach, nie ma mowy o odsłoniętych ramionach (...) dlatego, że to jest nieświadome prowokowanie i flirtowanie. To jest takie wysyłanie sygnału - szukam przygody". Po zabójstwie dwóch argentyńskich turystek w Ekwadorze, w światowych mediach rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa samotnie podróżujących kobiet. O komentarz poprosiliśmy Annę Jackowską, Dorotę Głuską i Beatę Pawlikowską. Jakie są ich sposoby na bezpieczne, samotne podróżowanie?

  Gościem Dzień Dobry TVN była Beata Pawlikowska. Podróżniczka opowiedziała nam, jak w innych kulturach celebruje się sylwestra i Nowy Rok. Jakie zwyczaje ją najbardziej zaskoczyły? Dlaczego W Boliwii panuje zwyczaj zakładania żółtej lub czerwonej bielizny, a w Hiszpanii koniecznie trzeba zjeść 12 winogron?

  Beata Pawlikowska, Piotr Rubik, Ewa Kasprzyk, Hanna Bakuła, Omenaa Mensah, Andrzej Sołtysik. Agnieszka Jastrzębska była na Targach Książki w Warszawie. Dlaczego celebryci tak chętnie piszą książki?

  Kobieta jest z natury samodzielna i lubi kontrolować swoje życie, czasem jednak może przekroczyć granicę i stać się "Zosią - Samosią"? Czy życie z taką kobietą jest łatwe? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pauliną Młynarską, Beatą Pawlikowską oraz z psychologiem Tatianą Ostaszewską.

  Wybierasz się do Hiszpanii, Finlandii, na Florydę lub na Zanzibar? Są tam takie miejsca i wydarzenia, których nie możesz nie zobaczyć! Podróżniczka Beata Pawlikowska opowiedziała w TVN Cafe o magicznych miejscach, które musimy koniecznie odwiedzić w czasie wakacyjnych podróży.

  W jednym z wywiadów powiedziała: "Nie dzielę ludzi na kobiety i mężczyzn, tylko na wojowników i leniwców". Uważa, że jedzenie może szkodzić, ale może też leczyć. Dziennikarka i podróżniczka Beata Pawlikowska oraz jej rodzony brat Tymoteusz Pawlikowski, w kuchni Dzień Dobry TVN przygotowali dania, które wzmacniają serce i krew, aktywizują siły witalne oraz pobudzają umysł i ciało.

  Czy prawdą jest, że ładnym kobietom żyje się lepiej i łatwiej? - W Afryce absolutnym symbolem piękna jest to, że kobiety nie mają dwóch przednich zębów - mówi Beata Pawlikowska, która uważa, że uroda ma znaczenie pozorne. Dlaczego? A może dla niektórych kobiet uroda jest przekleństwem? Czy gościom Dzień Dobry TVN zdarzyło się wykorzystywać swoją atrakcyjność? Jak poradzić sobie ze stereotypem: "skoro ładna, to na pewno głupia"?