Angola

    Angola

    Ona pracuje w Angoli, a On pracował w Sudanie Południowym oraz na Antarktydzie w polskiej stacji naukowo-badawczej. Dlaczego zdecydowali się pracę w tak odległych zakątkach świata? Czy długo zastanawiali się nad decyzją o wyjeździe z Polski? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kingę Jasienicką, która pracuje w Angoli oraz Piotra Horzelę, którego - jak mówi - nosi po świecie.

    Kilka miesięcy temu Jacek Magdziński, były piłkarz Lecha Poznań, wyjechał strzelać bramki w Angoli. Kontrakt opiewał na trzy krowy miesięcznie. Ile w tym prawdy? Jak wygląda życie w Angoli? Czy łatwo mu było się zaaklimatyzować w tamtejszej rzeczywistości? Jak znosił wilgotny klimat? Czy bał się panującej tam malarii i eboli? W Dzień Dobry TVN Jacek Magdziński opowiedział o życiu na czarnym lądzie.

    "Mam w kontrakcie zagwarantowane, że dostanę trzy krowy miesięcznie" - powiedział Jacek Magdziński, gdy dziennikarze spytali go o wartość jego kontraktu w Angoli. Czy były piłkarz Lecha Poznań dostał podwyżkę? Trzy krowy to ile dolarów? Ula Chincz rozmawiała Jackiem przez komunikator internetowy. Ile stopni jest w Angoli i jak wyglądał egzotyczny transfer?