Związki i seks

"Prince Charming" - program, który wzbudzi wiele emocji. "Po raz pierwszy gej jest bohaterem numer jeden"

Związki i seks

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
Dzień Dobry TVNPierwszy gejowski program randkowy w Polsce

Już niebawem na platformie Player.pl zadebiutuje pierwszy gejowski program randkowy w Polsce - "Prince Charming". O tej przełomowej produkcji w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Jackiem Jelonkiem, o którego względy będą walczyć uczestnicy programu oraz Aggie Lal, prowadzącą show.  

"Prince Charming" - pierwszy gejowski program randkowy w Polsce

W październiku na platformie Player.pl zadebiutuje program "Prince Charming". To pierwsza w Polsce tego rodzaju produkcja. Mężczyzną, o którego względy będą walczyć uczestnicy programu, jest Jacek Jelonek. - Nie wiem, czy Polska jest gotowa na taki program. Wydaje mi się, że nigdy nie będzie dobrego momentu. Po prostu trzeba zerwać ten plaster - mówił w Dzień Dobry TVN.

Aggie Lal, która poprowadzi program, jest zdania, że to bardzo dobrze, że taki program w końcu się pojawi. - Geje byli obecni w polskiej telewizji, ale zawsze pokazywano ich jako lekko nieogarniętych. Teraz, po raz pierwszy, gej jest bohaterem numer jeden. Do tego jest przystojny i osiągnął sukces - mówiła Aggie.

Choć emisja programu może wywołać ogromne, często skrajne emocje, to jak zapewniał w Dzień Dobry TVN Jacek Jelonek, nie ma tam żadnych kontrowersji. - Program jest bardzo dobrze przygotowany. Producenci byli cały czas w kontakcie m.in. z Kampanią Przeciwko Homofobii, aby show w żaden sposób nie było krzywdzące. Przygotowanie merytoryczne jest świetne - zauważył Jacek Jelonek.

Czy program zmieni nasze podejście do homoseksualistów?

Polska jest jednym z najbardziej homofobicznych krajów, dlatego, zdaniem Jacka Jelonka, taki program jest bardzo potrzebny. - Przez rozrywkowe pokazanie miłości i różnych historii, które wybrzmią w tym programie, łatwiej będzie do kogoś dotrzeć i zmienić jego myślenie - mówił w Dzień Dobry TVN.

Zdaniem Aggie Lal, te zmiany powoli już zachodzą. - Wydaje mi się, że są dwie grupy ludzi. Są tacy, którzy, choć czują w sercu, że nie w tym nic złego, to wierzą autorytetom, którzy przekonują, że LGBT to coś niebezpiecznego. Może ten program pomoże im zmienić podejście. Są też tacy, do których sama się zaliczam, którzy kibicują gejom, ale nigdy nic nie zrobili. Nie byli na żadnym marszu. Ten program będzie okazją, żeby coś zmienić i rozwalić system - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości