Porady

Ten domowy trik na komary podbija sieć. Włosi stosują go od wielu lat

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Onet.pl
Ugryzienia komarów

Lato to czas aktywności i odpoczynku na świeżym powietrzu. Relaks może zepsuć nam jednak towarzystwo komarów, które potrafią zniechęcić do spędzania wieczoru na dworze. Jak sobie z nimi poradzić? Pomoże ci w tym mikstura ciesząca się ogromną popularnością wśród Włochów.

Domowy, włoski sposób na komary

Okres letni to czas różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, a także wieczorów spędzonych w gronie znajomych lub rodziny. Szczególnie często odpoczywamy w ogrodzie albo na tarasie, korzystając z uroków wakacyjnych dni. Niestety relaks mogą popsuć nam komary, których ugryzienie bywa bardzo bolesne.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Preparaty na komary nie zawsze zdają test na skuteczność, a ich zapach sprawia, że po powrocie do domu musimy szybko się umyć i uprać ciuchy. Zanim więc sięgniemy po chemiczne środki, warto wypróbować domowy sposób, który cieszy się ogromną popularnością wśród Włochów.

Włoski trik na pozbycie się komarów - jak działa

Ten prosty patent sprawi, że bez większego wysiłku i przede wszystkim skutecznie pozbędziesz się niechcianych gości. Miksturę przygotujesz w dosłownie kilku krokach. Potrzebujesz do tego jedynie plastikowego kubka, octu winnego, cebuli i cytryny.

Wlej ocet winny do około połowy kubka. Następnie pokrój cebulę i wrzuć tam jeden z przygotowanych kawałków. Dodaj do środka także samą skórkę cytryny. Specyficzny zapach z pewnością odstraszy komary. Pamiętaj, aby przygotować kilka takich kubków i rozstawić je w niedalekiej odległości od miejsca, w którym planujesz swój odpoczynek.

Aby zwiększyć swoją ochronę, zaopatrz się także w zioła, które pomogą ci jeszcze skuteczniej walczyć z komarami. Są to m.in. lawenda, bazylia i rozmaryn. W połączeniu z przygotowaną wcześniej miksturą efekty z pewnością będą widoczne gołym okiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: DianePeacock/Ildar Abulkhanov/Getty Images

Pozostałe wiadomości