Urodzinowe i imieninowe życzenia dla szwagra. Wskazówki i porady

Autor:
Adrian
Adamczyk

Szwagier to często doskonały kompan podczas wszelkiego rodzaju rodzinnych uroczystości. To z nim można pożartować i pobawić się, dlatego też życzenia kierowane do niego są zazwyczaj wesołe, żartobliwe, z przymrużeniem oka. Doskonałym wyborem będzie śmieszna kartka z zabawnym obrazkiem, historią, dowcipem. Można też dodać własne życzenia dla szwagra o takim samym charakterze.

Składanie życzeń jest sztuką. Najważniejsze, aby pasowały do okazji, osoby, której są składane, stopnia zażyłości i relacji, która łączy życzącego z solenizantem. Im luźniejszy charakter znajomości, tym mniej zobowiązujące mogą być. Jak powinny wyglądać życzenia dla szwagra na 30, 40 urodziny? Jak składać życzenia imieninowe?

Jak składać życzenia dla szwagra?

Życzenia dla szwagra mogą być mniej oficjalne, wesołe, żartobliwe. Zabawne życzenia są zawsze aktualne i mile widziane, zwłaszcza jeśli jest się ze szwagrem na stopie przyjacielskiej. Poza tradycyjnymi życzeniami zdrowia, szczęścia i pomyślności warto pomyśleć nad czymś wyjątkowym, co sprawi, że wywołają uśmiech i wprawią jubilata w dobry nastrój. Dobrym pomysłem jest nawiązanie do jakichś wspólnych przeżyć, wspomnień, wplecenie anegdoty.

Rodzina Bocellich

Andrea Bocelli w wyjątkowym wywiadzie
Andrea Bocelli w wyjątkowym wywiadzieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Oczywiście można wybrać gotową kartkę z życzeniami i jakimś zabawnym obrazkiem, historią czy zdjęciem. Życzenia dla szwagra mogą być ogólne lub spersonalizowane. Te drugie warto stworzyć, jeśli szwagier to także przyjaciel. Składając życzenia, zawsze trzeba brać pod uwagę osobowość solenizanta, nie warto przesadzać z żartem, jeśli to jednak wyjątkowo poważna osoba. Najważniejsze to pozostać taktownym i składać życzenia odpowiednio do okoliczności oraz charakteru osoby, do której są kierowane. Te same zasady warto stosować, wybierając zarówno życzenia urodzinowe, jak i imieninowe.

Śmieszne życzenia dla szwagra

Najczęściej decyzja pada na śmieszne życzenia dla szwagra: krótkie rymowanki, które bawią nie tylko solenizanta, ale i wszystkich obecnych, ponieważ zazwyczaj odczytuje się je na głos. Szwagrowi wręcza się również niecodzienne, wesołe prezenty. To przecież najczęściej właśnie on uchodzi za osobę, z którą chętnie żartuje się i wygłupia i która raczej zawsze w odpowiedni sposób odbiera intencje osób składających życzenia.

Jeśli rzeczywiście tak jest, można śmiało wybierać najbardziej frywolne, śmieszne i dziwne upominki. Zabawne życzenia urodzinowe czy imieninowe dla szwagra warto zapisać na stosownej kartce. Można wybrać taką o ponadprzeciętnych rozmiarach, z fantazyjnym napisem, sentencją czy obrazkiem, małą kartkę z żartem, kartkę trójwymiarową, o nietypowym kształcie czy formacie. Ważne, aby rodzaj kartki zgadzał się z tym, co zostanie umieszczone w środku. Jeśli wybór padł na zabawną oprawę, powinny się na niej znaleźć śmieszne życzenia.

Życzenia dla szwagra – krótkie czy długie?

Oprócz treści i oprawy liczy się także długość życzeń. Zawsze warto pamiętać, aby życzenia nie były jednak zbyt rozbudowane, zwłaszcza jeśli wybór padł na wesołe rymowanki. Takie krótkie życzenia urodzinowe dla szwagra łatwo wpadają w ucho, zostają zapamiętane, a może nawet będą niejednokrotnie powtarzane. Im dłuższe życzenia, tym trudniej się na nich skupić i je zapamiętać. Dodatkowo jeśli takie życzenia są samodzielną twórczością, łatwiej będzie wymyślić krótką, zabawną anegdotę niż długi elaborat. Większość kartek z gotowymi życzeniami zawiera dosłownie kilka wersów, dlatego w tym przypadku warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej.

Życzenia na 30, 40 urodziny szwagra

Czasem zdarza się jednak, że mimo najszczerszych chęci żadne życzenia nie chcą przyjść do głowy. Pozostaje wtedy sięgnąć po gotowe życzenia, które nie tylko rozwiążą problem braku inwencji twórczej, ale rzeczywiście są zabawne i zawsze na czasie:

„Czterdzieści lat! Czterdzieści mieć lat!

Teraz dopiero otwiera się świat.

To już nie młodzik z głową wśród chmur,

Lecz pewny koń – jak stal, jak mur.

To już nie poryw czczy i jałowy,

Lecz człek rozumny do szaleństw gotowy.

I płeć przeciwna chórem to przyzna:

Oto prawdziwy jest mężczyzna!”.

„Młody, stary, w średnim wieku,

Jak się czujesz dziś człowieku?

Nie patrz na mnie z miną poważną,

Musisz wiedzieć jedną rzecz ważną.

Lat masz tyle, na ile się czujesz.

To szczera prawda – ja gwarantuję!

Więc czuj się dziś jak dwudziestolatek,

A z pewnością ubędzie Ci latek!”.

„Koniec śmiechów, żartowania,

I żadnego wygłupiania!

Daleko Ci już do młodzieży,

Więc powagę zachować należy!

Ale jeszcze dziś na szaleństwa pozwolimy,

Czterdziestkę Twoją hucznie uczcimy!

Śpiewać będziemy i tańcować,

A jutro mocno tego żałować!”.

Powyższe wierszyki zawsze można delikatnie zmodyfikować i zmienić wiek jubilata. Są to życzenia uniwersalne, których warto użyć na każde kolejne urodziny szwagra. Najważniejsze jest jednak to, aby przy okazji następnych rocznic sięgać po inne pomysły.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Morsa Images

Pozostałe wiadomości