Porady

Trik na ogrzewanie domu przy użyciu piekarnika. Jak się dogrzać jesienią?

Porady

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
kobieta.wp.pl
Otwieranie piekarnika

Przed nami coraz zi mniejsze miesiące, a sytuacja nie napawa optymizmem. Ceny wszystkiego idą w górę, w tym energii. Stąd też na czasie są wszelkie porady, jak skutecznie można dogrzewać się bez nadmiernego zużywania prądu. Sprawdź sposób z piekarnikiem.

Ogrzewanie domu przy użyciu piekarnika - sposób na oszczędność

Jednym z najcieplejszych pomieszczeń w domach jest kuchnia. Nie bez powodu w dawnych czasach istniały tzw. letnie kuchnie, czyli pomieszczenia zewnętrzne, w których przygotowywano jedzenie. Stąd też szukając różnorodnych oszczędności na ogrzewaniu w pierwszej chwili warto zajrzeć właśnie do miejsca, gdzie przygotowujemy posiłki.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Trik z piekarnikiem jest niezwykle prosty. Chodzi w nim o to, aby po pieczeniu, czy to ciasta, czy pieczeni i innych dań, zostawić uchylone drzwiczki piekarnika. Ciepło będzie powoli rozchodzić się po pomieszczeniu. Dodatkowo jeśli zostawimy otwarte drzwi do innych pokoi, w nich również zauważymy wzrost temperatury.

Warto jednak pamiętać, że piekarnik po pieczeniu bywa często bardzo gorący bo wewnątrz osiągane są temperatury najczęściej między 160 a 240 stopni Celsjusza. Stąd należy pilnować, aby do niego nie zbliżały się dzieci oraz zwierzęta, które mogłyby się nieopatrznie oparzyć.

Oszczędne sposoby na ogrzewanie

Dawniej, kiedy dobre ocieplenie domu było rzadkością, dotyczy to również ogrzewania centralnego. Dobrym sposobem do ogrzewania się było, np. stawianie łóżka przy ścianie, przy której znajdował się piec. Tej techniki już raczej nie zastosujemy, jednak z powodzeniem możemy stosować inne. Przykładowo można obkładać okna specjalnymi obciążnikami, które uszczelniają je i pozwalają na zachowanie ciepła wewnątrz mieszkania.

Niedawno pojawiła się również modna metoda z podgrzewaczami. Świeczki faktycznie są w stanie ogrzać pomieszczenie dość skutecznie, jednak warto pamiętać, że są one wykonywane najczęściej ze stearyny. W związku z tym, jeśli lubimy palić świece warto co jakiś czas przewietrzyć pomieszczenie.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: kobieta.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lazy_Bear/Getty Images

Pozostałe wiadomości