Jak otworzyć butelkę bez otwieracza? Kilka podstawowych porad

Aktualizacja:
Bez otwieracza

Jak otwierać piwo otwieraczem wie chyba każdy. Jednak w upalny dzień, kiedy chcemy się napić zimnego piwa, może nas zaskoczyć bardzo nieprzyjemna sytuacja – brak otwieracza pod ręką. Oczywiście, jeżeli kupiliśmy piwo w puszce nie mamy tego problemu. Co jednak w sytuacji, gdy od zimnego napoju dzieli nas mocno osadzony kapsel?

Okazuje się, że otwieranie butelki piwa bez użycia otwieracza nie jest „ mission impossible ” i pod ręką jest wiele narzędzi, którymi możemy otworzyć piwo.

Otwieranie piwa bez otwieracza – trochę teorii

Aby szybko i skutecznie otwierać piwo bez użycia otwieracza, trzeba poznać trochę zasad fizyki, a później potrenować. Do otwarcia butelki piwa nie potrzeba wiele siły. Wystarczy zastosować dźwignię z wykorzystaniem jakiegoś małego przedmiotu i droga do złocistego trunku stoi przed nami otworem. Jak to działa w praktyce? Butelkę chwytamy za szyjkę, bardzo blisko kapsla. Najlepiej trzymać ją ręką słabszą, czyli jeżeli jesteśmy leworęczni, to butelka powinna spoczywać właśnie w tej ręce. Przedmiot, którym otwieramy butelkę, np. zapalniczkę, opieramy o kciuk i podsuwamy pod kapsel. Nasza dźwignia jest gotowa. Jedną stroną dźwigni jest kapsel, a drugą – nasza ręka naciskająca na zapalniczkę. Przy skutecznym działaniu dźwigni najważniejsze jest, aby odległość podpórki do elementu podważanego była jak najmniejsza. W przypadku otwierania butelki piwa wygląda to tak, że kciuk przytrzymujący szyjkę musi być jak najmocniej przyciśnięty do butelki, aby część przedmiotu, którym usuwamy kapsel, była jak najdłuższa w kierunku ręki, którą wywierać będziemy nacisk .

Jak otworzyć piwo za pomocą różnych przedmiotów?

Do otwarcia piwa służyć może kilka przedmiotów, które prawie zawsze mamy pod ręką . Klasyką w tej kategorii jest zapalniczka. Jak więc otworzyć piwo zapalniczką? Butelkę trzymamy wysoko za szyjkę. Zapalniczkę opieramy o nasadę palca wskazującego, umieszczając ją jednocześnie pod kapslem. Jednym płynnym ruchem naciskamy drugą ręką na koniec zapalniczki i kapsel bez problemu powinien zostać usunięty. Jeżeli zaopatrzyliśmy się w większą liczbę piw, to można wykorzystać wiedzę o tym, jak otworzyć butelkę o butelkę. Podobnie jak w przypadku zapalniczki, wykorzystujemy dźwignię – butelkę, z której chcemy usunąć kapsel trzymamy w lewej ręce mocno za szyjkę. Drugą butelkę podkładamy pod kapsel, ale nie częścią z ząbkami, tylko górną krawędzią. Powoli podważamy kapsel, który za chwilę powinien ustąpić. Trzecim, najbardziej klasycznym przedmiotem są klucze. Jak więc otworzyć piwo kluczami? Otwieranie piwa w ten sposób jest nieco bardziej pracochłonne. Polega ono na powolnym rozchylaniu ząbków kapsla, aż do zupełnego poluzowania go. Wtedy bez problemu możemy kapsel zdjąć ręką.

Jak otworzyć piwo bez otwieracza? Kilka oryginalnych metod

Przedmiotów, których możemy użyć do otwierania piwa jest praktycznie nieograniczona ilość. Oto kilka najbardziej zaskakujących narzędzi, którymi możemy otworzyć piwo.
  •  Pierwsza na liście jest zwykła kartka papieru A4. Wystarczy złożyć ją kilkukrotnie, następnie zgiąć w połowie. Do podważenia kapsla służy najtwardsze miejsce tej kartki, czyli krawędź powstała po zgięciu .
  •  Piwo można też otworzyć płytą CD. Aby to się udało, trzeba wykonać jeden, płynny ruch. Warto jednak wykorzystać płytę już nie używaną, ponieważ po otwarciu jednego piwa, płyta najczęściej nie nadaje się już do użytku.
  •  Osoby będące w małżeństwie mogą użyć własnej obrączki. Wystarczy tylko kapsel zahaczyć o obrączkę i wykonać jeden płynny ruch . Po chwili piwo jest otwarte. Trzeba tylko uważać, żeby nie skaleczyć się o kapsel.
  •  Kapsel można też usunąć używając zwykłego długopisu. W tym przypadku również działa zasada dźwigni. Warto jednak używać długopisu niezbyt cennego, bo przy tym działaniu może on bardzo łatwo ulec uszkodzeniu.
  • Sposób ekstremalny, czyli jak otworzyć piwo zębami: ta metoda jest bardzo niebezpieczna, ponieważ łatwo można uszczuplić stan własnego uzębienia. Kapsel zahaczamy o zęby trzonowe dolnej szczęki i powoli unosimy butelkę, opierając o zęby górnej szczęki. Kluczem powodzenia tej operacji jest powolne podważanie kapsla.
A jak otworzyć piwo ręką? Rzeczywiście istnieje sposób otwierania piwa bez dodatkowych narzędzi. W tym celu trzeba oprzeć kapsel o lewą rękę nieco poniżej łokcia i zdecydowanym ruchem przekręcić butelkę. Tak wkręcony kapsel powinien łatwo odskoczyć. Jest to metoda, którą trzeba spokojnie przećwiczyć. Niewprawne otwieranie może skończyć się dużym bólem.

Jak otworzyć piwa poza domem?

A co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy poza domem i nie mamy pod ręką użytecznych narzędzi do otwierania piwa? Jeżeli jesteśmy ze swoją partnerką, to sprawa jest rozwiązana. W damskiej torebce znaleźć można wiele rzeczy, które pomogą nam w uporaniu się z problemem. Świetnie może się sprawdzić lakier do paznokci lub sama sprzączka w torebce . W tym miejscu warto zwrócić uwagę na dwie sprawy. Usuwanie kapsla może pozostawić pewne rysy na sprzączce w torebce, z czego jej właścicielka może być, delikatnie mówiąc, niezadowolona. Poza tym spożywanie piwa na świeżym powietrzu może być kosztowne, a do jego ceny trzeba by doliczyć koszty mandatu, za picie alkoholu w miejscu publicznym.
Autor: Gaba Kopyto
Pozostałe wiadomości