Styl życia

Największy krasnal mieszka w Polsce. "To rekordzista świata"

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Diana Kautz
Diana i jej siedmiu krasnali
Diana i jej siedmiu krasnaliDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Nazywa się Soluś i mierzy 541 cm. To największy krasnal na świecie, a można go zobaczyć w Nowej Soli. Jakich jeszcze niezwykłych mieszkańców Parku Krasnala spotkamy podczas rodzinnego spaceru? Sprawdziła to nasza reporterka Diana Kautz.

Park Krasnala w Nowej Soli

Park Krasnala to doskonały cel wiosennego spaceru dla dzieci i dorosłych do spędzenia wolnego czasu. Wstęp jest darmowy, a na odwiedzających czeka moc atrakcji. Zdecydowanie największą - dosłownie i w przenośni - jest para krasnali górująca nad parkiem.

- To rekordzista świata, wpisany do "Księgi Rekordów Guinnessa" - podkreśliła Diana Kautz, wskazując na olbrzymią figurę. - Na terenie parku jest również mini zoo, będące ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt pochodzących z interwencji, wypadków komunikacyjnych, czy porzuconych - wyjaśniła.

Ośrodek rehabilitacji zwierząt w Nowej Soli

W Parku Krasnala można spotkać m.in. lamy, pawie, konie, kozy, osiołki i szopy. Zwierzęta mają zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną.

- Najczęściej trafiają do nas zwierzęta uszkodzone - powiedział Adam, weterynarz pracujący w ośrodku. - Te, które mają iść do nieba, idą do nieba, tak szybko, jak jest to możliwe, żeby uniknąć ogromu cierpień. A te, które da się naprawić, którym da się pomóc, trafiają tutaj. Dla każdego mamy odpowiednie miejsce np. ptaki umieszczamy w wolierach - zaznaczył nasz rozmówca.

Jak zareagować, kiedy widzimy, że dzikiemu zwierzęciu przydarzyła się krzywda?

- Trzeba dać sobie i jemu czas - radzi. - Należy odsunąć się na bezpieczną odległość, żeby nie przejmować od razu kontroli, bo mało kto jest profesjonalistą. Poza tym w naszym kraju panuje wścieklizna, więc można się narazić na naprawdę niebezpieczną sytuację. Oddalić się, poczekać i zadzwonić po odpowiednie służby - radził.

Zobacz wideo, aby lepiej poznać atrakcje Parku krasnala w Nowej Soli oraz wszystkich jego mieszkańców.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Diana Kautz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości