Jakie znicze będą modne na Wszystkich Świętych 2021?

Znicze na cmentarzu
Jakie znicze będą modne na Wszystkich Świętych 2021?
Źródło: Michal Kin / EyeEm/Getty Images
Dawniej znicze i lampiony zapalano w celu odstraszenia złych duchów, płomień świec miał też ogrzać dusze w święta zmarłych. W podobnym celu robiono lampiony z dyni w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj zwyczajowo na Wszystkich Świętych na grobach stawia się znicze i lampiony. Jakie będą modne w tym roku?

Modne znicze 2021 - trendy na Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami i coraz więcej osób poszukuje zniczy, które przyozdobią groby bliskich. Jakie modne są w tym roku? W tym roku rzadziej uświadczymy lampiony przyozdobione plastikowymi rzeźbieniami - na ich miejsce wkraczają proste i eleganckie znicze, bez zbędnych dodatków. Do łask wrócą również zalewane, gliniane świece - wykonane z ekologicznych produktów nie kopcą jak te, które pamiętają nasi dziadkowie.

W tym roku można również postawić na stroik ze zniczem. To kompozycja z kwiatów sztucznych, która jest przytwierdzona do deski lub innego podkładu razem ze zniczem. Coraz większą popularnością cieszą się również elektryczne wkłady do zniczy, które można spotkać w różnych kształtach - klasycznych świec, serc lub aniołów.

Znicze w 2021 roku - eleganckie i minimalistyczne

Ze względu na rosnące zainteresowanie ekologią coraz częściej sięga się po znicze minimalistyczne i eleganckie - pasują na każdą okazję, mogą stać długo i zdobić grób o każdej porze roku. Takie znicze nie mają dodatkowych ozdób, zazwyczaj mają proste kształty i stonowane kolory. Do środka można wkładać wymienne wkłady lub elektryczne lampki.

Najpopularniejsze są lampiony wykonywane z grubego szkła lub plastiku. Szkło może być lane lub ozdobnie tłuczone (taka wersja jest również bezpieczna, nie pęknie pod wpływem temperatury). Najpopularniejsze kształty to kule, kapliczki oraz artystycznie, ręcznie wykonywane znicze.

Ekologiczne wersje zniczy

Coraz popularniejsze staje się odzyskiwanie zniczy - korzystanie z tych, które stoją już na grobach, wymienianie wkładów lub ponowne napełnianie zalewanych zniczy. Te drugie, najczęściej wykonywane są z glinianych miseczek. Pozostały w środku wosk można zlać po podgrzaniu w kąpieli wodnej i takie naczynie uzupełnić świeżym materiałem i knotem. Jest to świetny sposób nie tylko na zaoszczędzenie, ale również na mniejszą szkodę dla środowiska.

Znicze z pozytywkami - hit czy kit 2021?

Znicze z pozytywkami, z których usłyszeć można muzykę klasyczną, a nawet pop, były popularne już kilka lat temu. Obecnie większość firm wycofuje się z ich sprzedaży i ciężko jest je dostać. Mimo, iż stały się one pewnego rodzaju "dobrem ekskluzywnym", ponieważ ciężko je dostać, to mało kto się decyduje na takie modele. Często wykonane są z niskiej jakości materiałów, a do tego muzyka nie przystoi na cmentarzu.

Za to ciekawą opcją zniczy z elektronicznymi dodatkami są te z lampkami led, które podświetlają całe lampiony od środka. Często mają wymyślne i finezyjne kształty, a do tego mogą mieć delikatniejsze światło, np. niebieskie. Takie ozdoby będą świeciły nie tylko jedną noc, ale nawet kilka.

Zobacz wideo: Miniaturowe wnętrza w ramkach i lampionach

Miniaturowe wnętrza w ramkach i lampionach
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Michal Kin / EyeEm/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości