Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Poznaj nasze wskazówki!

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Poznaj nasze wskazówki!
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek o poczuciu humoru Polaków
Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek o poczuciu humoru Polaków
Takie błędy, że aż nóż się w kieszeni otwiera
Takie błędy, że aż nóż się w kieszeni otwiera
 „w” Ukrainie czy „na” Ukrainie?
„w” Ukrainie czy „na” Ukrainie?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Od malucha mówią w czterech językach
Od malucha mówią w czterech językach
Przydaje się w pracy i w podróży. Jest niezwykle pomocny w nauce i wręcz niezbędny w świecie biznesu. Angielski to dziś najpowszechniejszy język na świecie. Jeżeli jeszcze go nie znasz, najwyższy czas to zmienić. Podpowiadamy, jak szybko nauczyć się angielskiego!

O tym, jak bardzo przydatny jest w dzisiejszych czasach angielski, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Posługuje się nim dziś cały świat, a w kilkudziesięciu krajach stanowi język urzędowy. Znajomość angielskiego umożliwia komunikację z ludźmi z niemal każdego zakątka globu oraz swobodne podróżowanie i pracę na wymarzonym stanowisku (płynna znajomość języka obcego to jedno z podstawowych kryteriów zatrudnienia na prestiżowych stanowiskach pracy). 

Choć od dawna jest obecny w szkołach, poziom nauczania angielskiego często pozostawia wiele do życzenia. Kursy w szkołach językowych wiążą się z większymi wydatkami i poświęceniem czasu, bo żeby opanować materiał, trzeba regularnie bywać na zajęciach. Przy szalonym tempie życia, absorbującej pracy i małych dzieciach takie wyzwanie graniczy z cudem… Jeżeli dopiero rozważasz naukę, zapoznaj się z naszymi poradami. Dowiesz się z nich, jak szybko nauczyć się języka angielskiego za darmo i bez wychodzenia z domu.

Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Angielskiego. Obecnie mówi w nim nawet około 20% ludzi na świecie. Jest językiem ojczystym na 527 milionów ludzi, a uczy się go nawet 1,5 miliarda. Jest językiem oficjalnym lub półoficjalnym w ponad 60 państwach. Jako pierwszym i głównym językiem posługują się nim obywatele 101 państw. 

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego i dlaczego warto go znać?

W dobie globalizacji znajomość języków obcych to niezwykle cenna umiejętność. O tym, które z nich warto znać, w dużej mierze decyduje ekonomia i obecna sytuacja polityczna na arenie międzynarodowej. Choć trendy lingwistyczne się zmieniają, moda na angielski od lat nie przemija. Nic w tym dziwnego – angielski jest najbardziej powszechnym językiem na świecie. Dzięki temu, znając podstawy komunikacji, porozumiesz się wszędzie, gdziekolwiek się znajdziesz. Warto dodać, że to także międzynarodowy język świata biznesu. Jeżeli chcesz działać w tym sektorze, płynna angielszczyzna to absolutna podstawa! Znajomość tego języka z pewnością pomoże ci w znalezieniu pracy – w dzisiejszych czasach jest przydatny w każdej branży.

Zagorzali miłośnicy podróżowania zapewne nie raz przekonali się, jak łatwo porozumieć się w obcym kraju, znając angielski w stopniu komunikatywnym. Ten język sprawdza się dziś lepiej niż kompas i mapa! Pomoże także w nauce – dzięki znajomości angielskich słów bez większego problemu zapoznasz się z treścią specjalistycznych artykułów publikowanych przez światowej sławy naukowców. Dodatkowym plusem jest fakt, że zasady tego języka bardzo łatwe do opanowania. Istnieją skuteczne sposoby na to, jak szybko nauczyć się języka angielskiego samodzielnie, w zaciszu domowym.

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego w domu? Zalety kursów online

Podstawą do nauki każdego języka obcego są chęci oraz silna motywacja. Jeżeli naprawdę chcesz posiąść tę umiejętność i jesteś w stanie przeznaczyć minimum kilkanaście minut na naukę każdego dnia, to połowa drogi za tobą. Pozostaje jeszcze wybór najdogodniejszej metody. 

Jeśli nie czujesz się na siłach, by uczyć się zupełnie samodzielnie, wybierz któryś z dostępnych kursów on-line. Ten sposób, choć kontrolowany przez moderatorów, wymaga ogromnej systematyczności. Żeby nauka przynosiła efekty, musisz uczyć się regularnie, a każdego dnia robić powtórki z przerobionego dotychczas materiału. Na szczęście większość kursów internetowych ma szereg przydatnych funkcji, takich jak ćwiczenia powtórkowe, mini testy z każdego modułu, fiszki ze słownictwem do zapamiętania i quizy gramatyczne. Wystarczy otworzyć wybrane ćwiczenie i rozpocząć naukę. Jeżeli jesteś w ciągłym ruchu i nie masz czasu siedzieć przed ekranem komputera, idealną opcją będzie aplikacja w telefonie. Mobilne kursy to świetny sposób na szybką naukę języka angielskiego w każdym miejscu i o każdej porze.

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego za darmo? Ucz się samodzielnie!

Jeżeli chcesz szybko nauczyć się angielskiego bez wydawania pieniędzy na kursy i lektorów, zacznij działać na własną rękę. Twoje pomoce naukowe to: książki z gramatyką, obszerny słownik, podcasty, z których nauczysz się prawidłowej wymowy, testy do samodzielnego wypełniania, seriale, filmy i wywiady oglądane po angielsku (najlepiej z angielskimi napisami), blogi, artykuły na anglojęzycznych portalach i wiele innych źródeł, dzięki którym nauka przyjdzie ci z łatwością. 

Ta metoda wymaga ogromnego samozaparcia, bo jedynie ty nadzorujesz pracę i dbasz o systematyczności! Dużą zaletą w samodzielnej nauce jest dociekliwość – nie masz nauczyciela, który wyjaśni, dlaczego dany czasownik został użyty w takiej, a nie innej formie, musisz szukać informacji na własną rękę. To zdecydowanie trudniejsza i bardziej żmudna metoda nauki, ale radość, jaką daje każdy kolejny krok, jest nieoceniona. 

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Prostock-Studio/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości