Hobby

9 i 13-latek mistrzami w układaniu kostki Rubika. Zajmuje im to kilka chwil

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Młodzi mistrzowie w układaniu kostki Rubika
Młodzi mistrzowie w układaniu kostki RubikaDzień Dobry TVN
wideo 2/9

13-letni Adam Chodyniecki i 9-letni Michał Kopeć są najlepsi w układaniu kostki Rubika. W Dzień Dobry TVN zaprezentowali swoje umiejętności i u boku mam opowiedzieli, jak udało im się dojść do mistrzowskiego poziomu. Poznajcie utalentowanych młodzieńców.

Adam Chodyniecki układa kostkę Rubika w kilka sekund

Adam Chodyniecki jest mistrzem Polski Juniorów w układaniu kostki Rubika w kategorii do lat 14 oraz wicemistrzem Polski Juniorów w układaniu kostki Rubika w kategorii Open. Sztukę tą opanował do perfekcji. Średnio ułożenie kostki zajmuje mu 7-9 sekund. Na własne oczy mogli się o tym przekonać widzowie Dzień Dobry TVN. Jak rozpoczęła się jego przygoda?

- Gdy byliśmy w Centrum Zdrowia Dziecka, Adam zobaczył w sklepiku kostkę Rubika. Poprosił, żeby ją kupić, zaczął ją sobie układać i właściwie po paru miesiącach już umiał – tłumaczyła Anna Chodyniecka, mama Adama.

Najpierw próbowałem z wujkiem ułożyć. W Internecie znaleźliśmy podpowiedzi i po paru dniach udało nam się ułożyć, ale to jeszcze nie było układanie na czas. To było w wakacje, a na początku grudnia zacząłem układać na czas.

Jak podkreślił nastolatek, na początku nauki trzeba być cierpliwym, a później dochodzi zapamiętanie algorytmów i intuicja.

 Kolej w ogrodzie
Kolej w ogrodzie Źródło: Dzień Dobry TVN

Michał Kopeć mistrzem Polski Juniorów w układaniu kostki Rubika do lat 10

Z kolei Michał Kopeć odnalazł kostkę Rubika w domu i pewnego dnia postanowił nauczyć się ją układać. - Zajęło mi to miesiąc, dwa, może trochę dłużej – mówił mistrz Polski Juniorów w układaniu kostki Rubika do lat 10. - [Uczył się - przyp. red.] również z filmów, YouTuba i notatek taty - dodała Edyta Kopeć, mama Michała.

Okazuje się, że zarówno tata, jak i mama Michała potrafią ułożyć kostkę Rubika, ale jak zaznaczyła pani Edyta, nie tak szybko, jak ich syn, któremu zajmuje to 11-13 sekund.

Jak poszło naszym prowadzącym w ułożeniu kostki Rubika? Zobacz w materiale wideo.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości