Hobby

Jak odnowić stare bombki?

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Monika Nasternak
Proste sposoby na odnowienie bombek

Każdy z nas ma w domu stare świąteczne ozdoby. W jaki sposób niewielkim nakładem sił i środków, nadać im drugie życie i zrobić oryginalne ozdoby choinkowe? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Stare ozdoby choinkowe. Jak je odnowić?

Każdy z nas ma w domu np. stare bombki. Jak nadać im nowe życie? W tym pomoże nam aceton. - Za pomocą tego rozpuszczalnika zmyję warstwę koloru. Chwilę wycieramy i wyłania się piękny srebrny kolor. A ponieważ jest to stara bombka, to srebro jest trochę przydymione, co też dodaje mu uroku - mówiła w Dzień Dobry TVN Magda Borowiak-Wróblewska, prowadząca cykl "Sama to ogarniesz".

Tak wyczyszczone bombki można pomalować farbami. Najlepsze będą do tego farby kredowe. - Farby kredowe są idealne, ponieważ łączą się z każdą powierzchnią i szybko wysychają, a ich charakterystyczny głęboki mat podkreśli błysk brokatu - mówiła. Warto dodać, że do malowania bombek możemy użyć także farb plakatowych. Dla lepszego efektu jeszcze mokrą bombkę można zamoczyć np. w mące.

Zobacz wideo: Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jak nadać drugie życie starym bombkom?

Na starych bombkach możemy też coś namalować lub przykleić do nich malutkie dekoracje np. gwiazdki, czy małe pomponiki. - Małą gwiazdkę przykleję na czubku. Powinien do tego wystarczyć zwykły, szybkoschnący klej - mówiła Magda Borowiak-Wróblewska.

Warto także zwykły sznurek zastąpić wstążką. - Takie malutkie bombki na tasiemkach można dołączyć komuś do prezentu. Bardzo ładnie wygląda. Przy okazji osoba obdarowana dostanie oryginalną bombkę - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości