Finanse i Praca

Brak środków na koncie, a trzeba zapłacić za zakupy? Banki wprowadzają nową funkcję

Finanse i Praca

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
mpress.pl
płacenie bezgotówkowe, telefon w dłoni przy terminalu płatniczym w sklepie

Wkrótce pojawi się nowa opcja płatności, gdy na koncie brakuje środków. Wszystko dzięki nowej funkcji, opartej na systemie BLIK. Które banki wprowadzą to rozwiązanie jako pierwsze? Jakie warunki należy spełniać?

Odroczenie płatności BLIK, czyli jak zrobić zakupy bez pieniędzy

Do UOKiK wpłynął wniosek o możliwość rozszerzenia funkcji mobilnego, polskiego systemu płatności BLIK. Ma umożliwić zapłacenie za zakupy nawet wtedy, gdy na koncie bankowym skończyły się pieniądze. Wniosek złożyli Partnerzy Polskiego Standardu Płatności, a Urząd rozpatrzył go pozytywnie.

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowa Źródło: Dzień Dobry TVN

Najprawdopodobniej z nowej funkcji będzie można skorzystać jeszcze w tym roku. Będzie dostępna dla wszystkich osób spełniających określone warunki – przede wszystkim otrzymujących stałe wpływy na swoje konto bankowe.

Odroczenie płatności BLIK - które banki wprowadzą to jako pierwsze?

Nowa opcja zostanie wdrożona najpierw w najpopularniejszych bankach, które zgłosiły chęć jej wprowadzenia. Obecnie są to:

  • mBank,
  • Bank Millenium,
  • ING,
  • wydawca kart płatniczych MasterCard.

Zainteresowani nową funkcją zastanawiają się, na jak długo będzie można odroczyć płatność za zakupy. Informacje z tym związane nie zostały jeszcze podane. Najpierw muszą zostać wdrożone zmiany w aplikacjach bankowych - prace nad tym właśnie trwają.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: mpress.pl

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości