Finanse i Praca

Nie umiemy zarządzać pieniędzmi i ich pomnażać. Wiadomo, z czego to wynika

Finanse i Praca

Autor:
Milena
Jaworska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Dzień Dobry TVNCristina Benito i Anna Wendzikowska
Jak przyciągnąć fortunę?
Jak przyciągnąć fortunę?
Dzień Dobry TVN

Świadomość finansowa jest wyjątkowo istotna, jeśli chcemy zadbać o swój budżet. Cristina Benito wyjaśnia, na czym polega problem większości osób, którym brakuje funduszy. Co zrobić, żeby mieć więcej pieniędzy?

Podstawa problemów finansowych

Brak pieniędzy lub niewystarczająca ich ilość są zmorą wielu Polaków. Wiele mówi się o tym, że nie umiemy rozporządzać swoim majątkiem i wydawać ostrożnie, podejmując przemyślane decyzje. Sprawę wyjaśnia Cristina Benito, autorka książki "Money Mindfulness".

- Myślę, że podstawowy powód to brak odpowiedniej edukacji finansowej w szkołach. Szczególnie dotyczy to krajów śródziemnomorskich i krajów katolickich. Na uczelni również brak jest przedmiotów uczących podstaw finansowych i zarabiania pieniędzy - zauważyła pisarka.

Czy ilość pieniędzy ma znaczenie?

Jak się okazuje to, ile pieniędzy posiadamy, ile zarabiamy, nie wpływa na to, czy jesteśmy bogaci czy nie. Ważne jest to, jak gospodarujemy finansami. Ile wydajemy i na co, a także czy odkładamy i inwestujemy pieniądze w projekty, które są w stanie pomnożyć nasze przychody. Zatem najważniejsza jest nasza relacja z posiadanymi pieniędzmi.

- Często nasze problemy z pieniędzmi nie dotyczą samej ich ilości, lecz naszej relacji z nimi. Znamy przecież różne historie ludzi, którzy wygrywają duże sumy pieniędzy na loterii, a już za trzy lata są totalnie spłukani lub, co gorsza, zachowując te ilości pieniędzy stają się całkowicie nieszczęśliwi - stwierdziła Cristina Benito.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości