Podróże

Planujesz wakacje w Grecji? Od 1 czerwca obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące pandemii

Podróże

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
TVN24

Grecki rząd wydał nowe rozporządzenia w związku z pandemią koronawirusa. Główna zmiana dotyczy zakrywania ust i nosa. Co zatem czeka podróżnych, którzy zdecydują się na odpoczynek w tej części Europy?

Koronawirus - Grecja

Grecja bez wątpienia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków. Wyspy takie jak Kreta, Kos, Rodos czy Zakynthos, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Co ciekawe, Grecja jest jednym z europejskich krajów, które podjęły decyzję o pełnym otwarciu swoich granic dla podróżnych. Od 1 maja turyści nie są proszeni o okazywanie paszportów covidowych, ani zaświadczeń o przyjęciu szczepienia przeciwko COVID-19. Testowanie się również nie jest wymagane.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

W przypadku niektórych krajów, ciągle wymaga się od podróżnych rejestracji w systemie lokalizacji. Od marca, w przypadku podróży do Grecji, żadnych formularzy nie trzeba wypełniać. Także przed powrotem do Polski.

Maseczki w Grecji - czy trzeba zakładać?

Mimo dużego poluzowania obostrzeń, w Grecji ciągle, w przeciwieństwie do Polski, trzeba pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Zasada ta będzie jednak obowiązywała tylko do końca maja. Zgodnie z zapowiedziami rządu, od 1 czerwca Grecja poluzuje wymagania dotyczące noszenia maseczek.

- Obowiązkowe noszenie maseczek pozostanie w szpitalach, domach opieki i środkach transportu miejskiego, takich jak autobusy, metro i tramwaje - powiedział w środę minister zdrowia Thanos Plevris.

Więcej informacji na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości