Plastik zabija oceany. To nasza wina!

Śmieci w oceanie
Śmieci w oceanie
Gościem Dzień Dobry TVN był Will McCallum, który opowiedział nam o prostych sposobach na ograniczenie zużycia plastiku przez każdego z nas. Kto produkuje najwięcej plastiku na świecie? Co może się stać jeśli nie zmienimy naszego postępowania? Czy rzeczywiście możliwe jest to, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb? Will McCallum : "... i ludzie, i rządy, i firmy ponoszą odpowiedzialność. Musimy wspólnie nad tym pracować. Nie możemy ignorować tematu i mówić 'Kiedyś to się wyczyści'"!

Anja Rubik: "To nasza wina. Plastik jest takim monstrum XXI wieku, które my stworzyliśmy. Jest w tej chwili bardzo trudny do opanowania. Mamy ogromny wpływ (...) Możemy np. przestać kupować wodę w plastikowych opakowaniach, nie korzystać z "jednorazówek". Miejmy jakąś odpowiedzialność za ten świat!"

Plastikowe śmieci, które trafiają do oceanów tworzą gigantyczne wyspy śmieci na ich powierzchni. Największa z nich jest trzy razy większa od Francji! Każdego roku, z powodu zanieczyszczenia, umiera około milion ptaków morskich i ok. 100 tysięcy żyjących w wodzie ssaków.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości