Podróże

Projekt Zima w Karpaczu. Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Podróże

Projekt Zima – Karpacz i okolice
Projekt Zima – Karpacz i okolice Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Dolny Śląsk przeciąga nieziemskimi krajobrazami, tajemniczymi podziemiami i różnorodnymi atrakcjami dla miłośników sportu. Karpacz to jeden z najpopularniejszych kurortów w tym regionie Polski, leżącym u podnóża Śnieżki. Najwyższy szczyt Karkonoszy jest celem wypraw turystów przez cały rok. Niezapomniane widoki przyciągają tu też pasjonatów fotografii.

Narciarski raj w Karpaczu

Na niezapomniane chwile mogą tu liczyć amatorzy białego szaleństwa. Położona w Karpaczu nowoczesna stacja narciarska Winterpol Biały Jar przyciąga całe rodziny. Są tu 6-osobowe podgrzewane kanapy, chroniące przed śniegiem i deszczem.

- Jesteśmy w centrum miasta. Można przyjść do nas piechotą z hotelu czy pensjonatu. Jesteśmy też w lesie, gdzie nie wieje i gdzie trasy są dla każdego. Zawsze jeździmy do końca marca, zdarzało się, że śniegu nie brakowało również na weekend majowy- mówił Marcin Piotrowski, ośrodek narciarski Winterpol Biały Jar w Karpaczu.

Skitury w Karpaczu

Skitury to lekkie narty, które umożliwiają podchodzenie pod górę i zjazd. Karpacz to idealne miejscy, by zacząć przygodę z tym sportem.

- Pokochałem skitury, bo łączymy tu dwie pasje: sporty wytrzymałościowe i zjazdowe. Możemy chodzić po świeżym śniegu, gdzie jeszcze nikogo nie było. Jest coraz większe zainteresowanie wśród turystów - powiedział Bartłomiej Węglewski, instruktor PZN.

Inne atrakcje na Dolnym Śląsku

Pobyt w Karkonoszach to nie tylko narciarstwo i górskie wyprawy. Dla rodzin z dziećmi powstała trasa, która w interesujący sposób pozwala poznać legendy i tajemnice krainy ducha gór. Ulotki z opisem wycieczek można odebrać w punkcie informacji turystycznej.

Na Dolnym Śląsku można też zwiedzić miejsca owiane tajemnicą. Kopalnia Podgórze jest drugą pod względem wielkości w Polsce. Dawniej informacja o wydobywaniu Uranu była ściśle tajna.

"Szlak ma smak"

Kulinarne oblicze Dolnego Śląska można poznać dzięki kampanii urzędu marszałkowskiego "Szlak ma smak" promującej naturalne potrawy i produkty regionalne, m.in. sery łomnickie niepasteryzowanego mleka koziekgo i krowiego. Te wyroby prezentowały nasz kraj podczas polskiej prezydencji w UE. Towarzyszyły też uczestnikom w wyprawie na K2.

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości