13-latek rzucił się na młodego mężczyznę. Uderzył go pałką. "Bo jesteś gejem"

Nastolatek atakuje dziadków i pokazuje to w sieci
Nastolatek atakuje dziadków i pokazuje to w sieci
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Na warszawskim Mokotowie miało dojść do homofobicznego ataku. 13-letni chłopiec uderzył młodego mężczyznę pałką w głowę. Gdy to zrobił, natychmiast zaczął uciekać krzycząc: "Bo jesteś gejem". Poszkodowany nie wniósł oskarżenia przeciwko nieletniemu.

Homofobiczna napaść w Warszawie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na warszawskim Mokotowie. 13-letni chłopiec rzucił się na młodego mężczyznę przy wejściu do Parku Wodnego Warszawianka. Jak podaje wyborcza.pl, atak miał podłoże homofobiczne. Poszkodowany tłumaczył, że pierwszy raz dostrzegł swojego młodocianego oprawcę w tramwaju, gdzie spotkał się ze znajomym i przywitał go pocałunkiem w policzek.

- Podczas jazdy zauważyłem obok nas dwóch młodych chłopców. Zapamiętałem niemalże łysą głowę tego, który mnie później uderzył - powiedział Dmitry w rozmowie z dziennikarzami. Po wyjściu z tramwaju, młody mężczyzna udał się w kierunku parku wodnego. To tam doszło do ataku.

- Kiedy pociągnąłem za uchwyt drzwi wejściowych, poczułem uderzenie w głowę i brzęczenie w uszach. Odwróciłem się i zobaczyłem dwóch uciekających chłopaków. Na mojej czapce była krew - wyjaśnił.

"Bo jesteś gejem"

Dmitry dodał, że napastnik po uderzeniu go pałką w głowię miał krzyknąć: "Bo jesteś gejem". Całe szczęście poszkodowany mógł liczyć na pomoc przechodniów, którzy zatamowali krew za pomocą ręczników. Badanie tomograficzne wykluczyło poważne urazy głowy.

Ostatecznie, mężczyzna nie wniósł oskarżenia przeciwko nieletniemu. Jak stwierdził, "nigdy wcześniej nic takiego mu się nie przydarzyło". - Nie chciałbym, żeby ten chłopiec trafił do ośrodka szkolno-wychowawczego, do systemu, z którego nigdy by nie wyszedł - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości