Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok. Jak zaczniemy 2024?

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok. Jak zaczniemy 2024?
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok. Jak zaczniemy 2024?
Źródło: Liliya Krueger/Getty Images
Pogodę w Polsce od kilku dni kształtuje niż, za którego sprawą w kraju jest wietrznie i deszczowo. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zacznie się przemieszczać i pogoda zrobi się spokojniejsza, a 1 stycznia możliwe jest ochłodzenie. Jakie są prognozy pogody na sylwestra i Nowy Rok?
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok
Źródło: x-news/TVN Meteo

Z północnego zachodu nad Polskę zacznie napływać chłodniejsza masa polarnego powietrza. W środę 27 grudnia wyż Gusti stopniowo rozbuduje się klinem po południową Norwegię - dzięki czemu można spodziewać się okresowego uspokojenia w pogodzie. Wiatr osłabnie, a do tego możliwe będą liczne rozpogodzenia. Jednak już w czwartek znowu zaczną napływać cieplejsze masy powietrza. Jakiej pogody zatem można się spodziewać na Sylwestra i Nowy Rok?

Prognoza pogody na Sylwestra

31 stycznia, w Sylwestra, w Polsce będzie pochmurno, a do tego znowu zacznie padać - nie tylko deszcz, ale również deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą od 4 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany będzie wiał z południa, w zachodniej części kraju może nasilać się do dość silnego i osiągać w porywach do 50-70 km/h. 

Jaka będzie pogoda w Nowy Rok 2024?

W pierwszy dzień nowego roku można spodziewać się ponownego ochłodzenia. Będzie dużo chmur, ale z przejaśnieniami. Dodatkowo możliwe opady deszczu. Termometry wskażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr umiarkowany i okresami silniejszy będzie wiał z południowego zachodu. W porywach może rozpędzać się powyżej 70 km/h. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Liliya Krueger/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości