Sylwester za pasem, a Ty nie masz planów? Poznaj nasze alternatywne sposoby spędzenia tego wieczoru

Dziewczyna w czapeczce imprezowej.
Alternatywne sposoby spędzania sylwestra
Źródło: F.J. Jimenez/GettyImages
Sylwester, koniec roku, podsumowania i... huczne imprezy. Ale to nie Twój klimat? Coraz częściej można usłyszeć, że wiele osób jest zmęczonych dużymi zabawami i woli spędzić ten czas w domu. A może po prostu nie wiesz, co ze sobą zrobić, a jednak jest to czas, który chciałabyś uczcić w szczególny sposób ? Podpowiadamy, jak można spędzić ostatni wieczór roku w kreatywny sposób. 
Gromee
Sylwestrowa playlista
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie lubisz imprez? Sprawdź alternatywy na sylwestra

Najprostszą opcją jest zostanie w domu. Tu przecież również można spędzić czas w wartościowy sposób. Nowa książka, a może wręcz przeciwnie - ulubiony tytuł, który zawsze chcieliśmy odświeżyć. Do tego gorące kakao, herbata, a może mocniejszy trunek. Ten wieczór może być tylko dla nas. Można wręcz pokusić się o zorganizowanie randki samej ze sobą. Warto celebrować czas spędzany w pojedynkę.

Oprócz klasycznych rozwiązań, jak wyjście do kina, wieczór filmowy w domu czy noc z książką, można pokusić się o jeszcze bardziej kreatywne sposoby spędzenia tego wieczoru. Może masz ochotę zamanifestować przyszłość? Zrób mapę myśli w formie kolażu, na której zawrzesz wszystko, co chciałabyś osiągnąć w nadchodzącym roku. To może być nowa praca, lepsze auto, podróż życia, ale również odnalezienie balansu między życiem prywatnym a karierą, znalezieniem miejsca, w którym czujesz spokój bądź polubienie nielubianej części ciała. To wszystko możesz zawrzeć w kolażu, dzięki któremu podsumujesz ten rok i poprzednie lata oraz rozwiniesz swoje myśli o przyszłości.

Może to właśnie dzień na rozpoczęcie nowego hobby? W Internecie jest mnóstwo kursów, dzięki którym w jeden wieczór rozpoczniesz nową przygodę. To może być szydełkowanie, malowanie, robienie biżuterii, a może odważysz się napisać pierwszy wiersz, zacząć edytować zdjęcia lub robić śmieszne filmiki? W ten sposób można wejść w nowy rok bardzo metaforycznie, odkrywając na nowo siebie - znajdując nowe hobby, a może wręcz przeciwnie - dowiadując się, czego nie lubimy. Pamiętajmy, że jeśli coś nie przypadnie nam do gustu - to cenna informacja o nas samych - warto próbować dalej.

Sylwester introwertyka, czyli bez zbędnych znajomych

Nie zawsze sylwester w samotności jest rzeczą przykrą. Są osoby, dla których jest to spełnienie marzeń. Można wybrać się na organizowanego przez miasto sylwestra, do knajpy czy kina. Równie dobrym rozwiązaniem jest również spędzenie tego czasu w domu - przed telewizorem, przy najnowszych filmach, a może ulubionych produkcjach.

Jeśli chcemy uczcić ten dzień - można przygotować specjalną kolację tylko dla siebie. W takiej sytuacji nic nas nie ogranicza oprócz fantazji i budżetu. Nie trzeba się do nikogo dostosowywać - chcemy sushi? Będzie sushi. Mamy ochotę na dużą pizzę hawajską? Nikt nam nie powie, że ananas tutaj nie pasuje.

A może to dzień na domowe SPA? Długa kąpiel, maseczki: na twarz, na dłonie, na nogi, na włosy. To dobry sposób, aby się porządnie zrelaksować. Zaopatrz się w specjalną sól do kąpieli, świece, może do tego jakieś owoce i inne przekąski? Nie zapomnij o muzyce relaksacyjnej!

Zrób sobie prezent i spełnij jakieś marzenie. Nowy film lub gra, może voucher na jakąś atrakcję, którą da się spełnić jeszcze w tym dniu? A może właśnie to czas, aby zarezerwować sobie miejsce na lot balonem, szaloną wycieczkę lub lot do wymarzonego miejsca. Może to być coś bardziej przyziemnego - bilet do teatru, do muzeum lub jakieś ograniczone czasowo wydarzenie?

Sylwester we dwoje - w parze i z przyjaciółką

Sylwester we dwoje może oznaczać czas ze swoją "drugą połówką". W tę noc możecie zrobić sobie wspólny wieczór filmów, razem przygotować kolację i wybrać się na czarowny spacer, również za miasto.

A może nieco inaczej? Dobrym pomysłem jest zrobienie wspominkowego wieczoru - znajdźcie wspólne zdjęcia, przygotujcie prezentację z ulubionymi miejscami, w których byliście razem, a może wspólnie przygotujcie kolaż/plakat ze zdjęciami z ulubionymi wspomnieniami? Jeśli macie artystyczną duszę, możecie także namalować te wspomnienia, a nawet pójść dalej - zobrazować to, co chcielibyście razem przeżyć.

Czasem bywa też tak, że sylwestra spędzamy z inną najbliższą nam osobą - przyjaciółką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować podobne rozrywki na tę noc. Dodatkową propozycją jest tzw. kapsuła czasu - przygotujcie do siebie z przyszłości listy, schowajcie drobne pamiątki, może ulubione słodycze (o ile się nie zepsują) i schowajcie w puszce. Możecie ją zakopać na długie lata, a możecie schować i czekać, aż nadejdzie ten dzień.

Alternatywny sylwester w paczce znajomych?

Bywa i tak, że jesteśmy całą grupą na sylwestra, ale nie mamy ochoty na klasyczne imprezy. Co w takiej sytuacji? Wszystkie powyższe aktywności są świetne także w grupach! Możecie razem gotować, zrobić mapę myśli i marzeń, zrobić nocny seans filmowy itd. Ponadto, jeśli lubicie gry - warto zainteresować się planszówkami. Można wybrać pozycje imprezowe i bardziej zaawansowane - od 2 osób do... nieskończoności! Dobrym rozwiązaniem są także gry imprezowe na konsole do gier, dzięki którym wszyscy będziecie bawić się wspólnie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: F.J. Jimenez/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?