Ranking najlepszych plaż na świecie. W zestawieniu znalazło się również polskie wybrzeże

Najlepsze plaże na świecie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Malownicze i rajskie plaże na Świecie
Malownicze i rajskie plaże na Świecie
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Golden Beach Awards 2024 to tegoroczne zestawienie najlepszych plaż na świecie. Eksperci związani z branżą turystyczną i influencerzy, których opinię brano pod uwagę przy tworzeniu rankingu, docenili m.in. polskie wybrzeże. Która plaża została wyróżniona?

Najlepsze plaże na świecie

W oparciu o głosy przedstawicieli branży turystycznej i influencerów powstało Golden Beach Awards 2024, czyli lista 100 najlepszych plaż na świecie. Pod uwagę brano nie tylko czystość wody czy kolor piasku. Oceniano to, jakie znaczenie dla lokalnej społeczności ma dana plaża, jakie atrakcje oferuje turystom miejscowość, w której się znajduje oraz jak traktuje się tam przedstawicieli innych społeczności czy orientacji.

I tak na pierwszym miejscu znalazła się plaża na Bora-Bora. Autorzy zestawienia napisali, że w tym miejscu "twój portfel szepcze "pomocy", a twój Instagram krzyczy "jestem w raju"". Drugie miejsce plaży przypadło plaży Boulders w RPA, na której mieszkają pingwiny afrykańskie. Podium zamknęła plaża Waikiki na Hawajach. To właśnie tam znajdują się Kapaemahu - cztery wielkie głazy, które zgodnie z legendą zostały napełnione mocą przez czterech mahu, czyli niezwykłe istoty o nieokreślonej płci, cenione przez ludzi za łagodny charakter i cudowne uzdrowienia.

Tuż za podium uplasowała się słynna Copacabana w Rio de Janeiro. Piąte miejsce trafiło do plaży Maya Bay w Tajlandii. To właśnie na niej powstał film "Niebiańska plaża" z Leonardo DiCaprio.

100 najpiękniejszych plaż na świecie. Na którym miejscu znalazła się polska plaża?

Twórcy zestawienia docenili również plażę w Sopocie (uplasowała się na 85 miejscu). Zwrócono uwagę na liczne bary i kluby, które znajdują się w jej pobliżu. Co więcej, w uzasadnieniu podano, że sopocką plażę warto odwiedzić również ze względu na najdłuższe w Europie drewniane molo w Europie.

Warto dodać, że Sopot wyprzedził plaże w takich krajach, jak Kuba, Turcja, Singapur, Malta, Jamajka oraz Tanzania

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: dziennik.pl/beachatlas.com

Źródło zdjęcia głównego: Massimo BorchiAtlantide/Phototravel/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla