Kiedy zmiana czasu na letni w 2023 roku? "Większość urządzeń elektronicznych zmieni czas automatycznie"

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Jak zmiana czasu wpływa na nasze zdrowie?

Od kilku lat mówi się o tym, aby wycofać coroczne, dwukrotne zmienianie czasu. Przepisy w tej sprawie nadal jednak nie zostały wprowadzone. Zatem kiedy nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni w 2023 roku?

Kiedy zmiana czasu na letni w 2023?

Zmiana czasu w 2023 roku na letni przypada pod koniec marca, a dokładnie w nocy z soboty na niedzielę 26 marca. Wtedy o godzinie 2:00 przestawiamy zegarki na godzinę 3:00. Chociaż ten dzień będzie o godzinę krótszy, to w pozostałe będzie już coraz dłużej jasno.

Większość urządzeń elektronicznych, które połączone są z internetem, zmieni czas automatycznie. Dotyczy to laptopów, smartfonów, inteligentnych urządzeń, jak np. zegarki czy smart tv.

Kiedy przestaniemy zmieniać czas i przestawiać zegarki?

W związku z dyskusją w Unii Europejskiej o tym, aby zlikwidować zmianę czasu, w wielu krajach pojawiły się głosy przychylne. W 2019 roku przeprowadzona została ankieta, zgodnie z którą niemal 80% ankietowanych Polaków nie chciało corocznych zmian czasu, woleli oni pozostać przy stałym czasie. Miał to być czas letni, czyli ten, na który przestawimy zegarki już za kilka tygodni. Na zmiany przyjdzie jeszcze jednak nieco poczekać.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Olena Ruban/Getty Images