Finał programu "Jestem Liderką". 21 nastolatek rozwinie skrzydła pod okiem mentorów

Źródło:
materiał prasowy
uczestniczki programu "Jestem Liderką"

W Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się Gala Inauguracyjna programu rozwojowego "Jestem Liderką", w którym udział biorą dziewczęta w wieku 16-19 lat pragnące czerpać wiedzę ze świata biznesu, dyplomacji, kultury i nauki. Przed finalistkami akcji tydzień pełen wrażeń. Co je czeka?

6. edycja programu "Jestem Liderką"

"Jestem Liderką" to flagowy projekt polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Vital Voives, który do tej pory zgromadził ponad 100 uczestniczek i mnóstwo mentorek oraz mentorów z całej Polski. Akcja skierowana jest do dziewcząt w wieku 16-19 lat aktywnie działających w swoich środowiskach, prezentujących umiejętności przywódcze i chcących rozwijać je pod okiem mentorek i mentorów ze świata biznesu, dyplomacji, kultury czy nauki.

W poniedziałek, 11 września w warszawskich Łazienkach Królewskich odbyła się Gala Inauguracyjna szóstej edycji programu. Kolejne młode liderki zaczynają tydzień pełen wrażeń - 21. uczestniczek spędzi intensywny czas w stolicy skupiony na rozwoju i networkingu. 

Finalistki ogólnopolskiego konkursu wezmą udział w warsztatach z zakresu przywództwa i rozwoju kariery, spotkaniach z przedstawicielami biznesu, dyplomacji i kultury, zostaną też objęte indywidualnym programem rozwojowo-mentoringowym. Za dziewczynami trudna rekrutacja - o zakwalifikowaniu się do projektu zdecydowało zaangażowanie w działalność społeczną oraz wynik zadania konkursowego, tj. nadesłanie kwestionariusza wraz z esejem opisującym uczestniczkę w roli liderki. Celem projektu organizowanego przez fundację Vital Voices jest wspieranie talentów przywódczych kobiet, obalanie stereotypów oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa. 

- Cieszę się, że po raz szósty możemy realizować ideę wspierania młodego pokolenia liderek. To niesamowita szansa, aby dodać odwagi oraz siły do walki o marzenia i lepsze jutro kolejnym niesamowitym dziewczynom. Przed nimi wiele inspirujących chwil. Wierzę, że Vital Voices oraz mentorki i mentorzy pomogą im w dalszym rozwoju i realizacji planów. "Jestem Liderką" to jedyny taki program, który łączy nie tylko pokolenia, ale też osoby z różnych branż. Razem tworzymy sieć wyjątkowych i różnorodnych ludzi, która stale się powiększa - mówi Ela Raczkowska, CEO Vital Voices Polska. 

Gala inauguracyjna programu "Jestem Liderką" w malowniczym Pałacu na Wyspie 

Podczas Gali Inauguracyjnej 6. edycji programu "Jestem Liderką" w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich oprócz finalistek zgromadziło się ponad 100 osób - przedstawicieli świata biznesu, dyplomacji, kultury i nauki. Galę poprowadziła CEO Vital Voices Chapter Poland - Ela Raczkowska wraz z dziennikarzem i przedsiębiorcą - Jarosławem Kuźniarem, który również jest ambasadorem oraz mentorem programu. Uczestnicy mogli wysłuchać kilku inspirujących wystąpień - na scenie przemówili m.in. Anna Clunes - Ambasador Wielkiej Brytanii, Marianna Otmianowska - p.o. Dyrektorki Muzeum Łazienki Królewskie, Daniel Lawton - Zastępca Ambasadora USA, a także przedstawicielki partnerów strategicznych programu: Izabela Karolczyk-Szafrańska (InPost), Dorota Strojkowska (Santander), Izabela Chauffour (BNP Paribas), Joanna Erdman (Fundacja Polska Bezgotówkowa) oraz Halina Frańczak (Fundacja Deloitte). Po przemowach nastąpił czas na odczytanie par mentoringowych, czyli mentee - finalistki 6. edycji programu oraz mentorki/mentora - przedstawicieli różnych firm, organizacji, środowisk.  

Na scenie pojawiła się również Olga Kozierowska - przedsiębiorczyni, a także artystka, która wygłosiła manifest o niezależności i prawach, jakie mają kobiety. Na sam koniec ze swoim recitalem wystąpiła Karolina Fryt - utalentowana laureatka trzeciej edycji programu "Jestem Liderką". 

Ponad pół roku mentoringu

Do końca tygodnia finalistki spędzą czas w Warszawie, biorąc udział w szkoleniach z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, a także projektowania kariery i rozwoju swoich mocnych stron. Staną również przed szansą odbycia staży w uznanych polskich firmach i instytucjach. Wszystkie finalistki będą miały możliwość spotkań z ludźmi, którzy odnieśli sukces w świecie biznesu, polityki, kultury, dyplomacji, nauki czy nowych technologii. 

Na tym nie koniec. Przez kolejne pół roku zostaną objęte programem mentoringowym 1:1, a także wezmą udział w kolejnych warsztatach - tym razem przeprowadzanych w formie zdalnej. Zwieńczeniem całego programu ma być start kilku projektów społecznych, które dzięki pracy kilku grup finalistek realizują misję fundacji Vital Voices #payitforward.  

Jestem Liderką Źródło: mat. prasowe

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: materiał prasowy

Źródło zdjęcia głównego: materiał prasowy

Pozostałe wiadomości