Moda i Uroda

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ekspertka wskazała najskuteczniejsze zabiegi anti-aging

Moda i Uroda

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Najskuteczniejsze zabiegi anti-aging
Najskuteczniejsze zabiegi anti-aging Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zabiegi anti-aging w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. To dzięki nim można pozbyć się zmarszczek, wygładzić oraz ujędrnić skórę. Choć wydaje się, że są przeznaczone głównie dla osób starszych, to tak naprawdę zalecane są już dwudziestolatkom. Jakie są ich rodzaje? Czy niektóre z nich można wykonać samemu w domu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Ewa Olczak-Dziadolka, kosmetolog.  

Zabiegi anti-aging. Co to takiego?

Zabiegi anti-aging mają na celu przywrócić skórze młody wygląd, zredukować zmarszczki, podnieść owal twarzy, poprawić napięcie skóry. Wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla osób starszych. - Ok. 20. roku życia kobieta zaczyna się starzeć. Już wtedy warto, jeśli ktoś ma ochotę, działać profilaktycznie właśnie przeciwzmarszczkowo - mówiła w Dzień Dobry TVN Ewa Olczak-Dziadolka, kosmetolog.

Do zabiegów anti-aging należą m.in. różnego rodzaju masaże. - Liftingujący masaż Kobido jest świetny do zastymulowania skóry i ujędrnienia jej. Mamy też zabiegi HI-TECH, które świetnie nadają się do osiągnięcia efektu liftingu. Takim zabiegiem jest HIFU, który działa na powięzi i podnosi nam dolne obszary skóry twarzy - mówiła nasza rozmówczyni. Dodatkowo warto wykonywać zabiegi regeneracyjne. Polegają one na kontrolowanym niszczeniu skóry.

- Oczywiście części, nie całości. Po to, żeby ona zdążyła się zregenerować, żeby wytworzyła nowe włókna, nowe komórki, czyli to, na czym najbardziej nam zależy. Tymi zabiegami są laser frakcyjny albo radiofrekwencja mikroigłowa - mówiła specjalistka.

Które zabiegi anti-aging można wykonać w domu?

Aby poprawić jędrność skóry i nadać jej młodszy wygląd wcale nie trzeba korzystać z pomocy specjalistów. Dzięki odpowiednim kosmetykom możemy bardzo dużo zrobić samemu w domu. - Warto używać preparatów - pod kątem przeciwzmarszczkowym - które zawierają peptydy. Są to najbardziej pocięte białka [...] jakie udało się pozyskać w kosmetologii - mówiła.

Warto także stosować kremy nawilżające. - Krem z kwasem hialuronowym, który bardzo nawilża, nie działa nam bezpośrednio na spłycenie zmarszczek, ale na wizualne odmłodzenie skóry właśnie przez nawilżenie. Nawilżamy, żeby optycznie wygładzić zmarszczki - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Anzhelika Voloshyna/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości