Moda i Uroda

Wkładki do stroju kąpielowego – jak działają i jak je wszyć?

Moda i Uroda

Autor:
Adrian
Adamczyk
kobieta w kostiumie kąpielowym
OJO Images/Getty ImagesJak wybrać wkładkę do kostiumu kąpielowego?

Wkładki do stroju kąpielowego występują w dwóch wersjach. Są takie, które można zakładać bezpośrednio na piersi. Istnieje również ogromny wybór wkładek materiałowych, piankowych do wszywania w kostium kąpielowy. Obydwa rozwiązania pozwalają uzyskać te same efekty – podnieść biust, optycznie go powiększyć i zaokrąglić, a sporej liczbie kobiet na plaży właśnie o to chodzi.

Plaża to miejsce, gdzie kobiece kompleksy ujawniają się z całą siłą. Jedne dziewczyny mierzą się z negatywnymi wyobrażeniami o swoich nogach, inne o pupie lub brzuchu, a jeszcze inne o piersiach. Na szczęście świat mody oferuje coraz więcej rozwiązań, które pozwalają maskować niedoskonałości, przykrywać je i niwelować. W przypadku małego biustu takim rozwiązaniem są z pewnością wkładki do stroju kąpielowego. Warto korzystać z tego rozwiązania, jednak trzeba pamiętać, że wkładki należy jak najlepiej dobrać do własnych potrzeb.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Wkładki do stroju kąpielowego – po co i jak ich używać?

Wkładki do stroju kąpielowego dzielą się na dwa typy. Jedne to żelowe wkładki do stroju kąpielowego, które umieszcza się pod bikini i bezpośrednio przykleja do biustu. Drugie to wkładki materiałowe wszywane w kostium kąpielowy, przede wszystkim jednoczęściowy. Obydwa rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim w przypadku miękkich staników, jednolitych strojów kąpielowych, które co prawda wyszczuplają całą sylwetkę, ale jednak zmniejszają przy tym piersi. Dziewczyny, dla których wygląd biustu stanowi problem i rodzi dyskomfort podczas przebywania na plaży, mogą więc skorzystać z wkładek do stroju kąpielowego, które pozwolą im optycznie powiększyć biust, a także lepiej go zebrać, podnieść i wyeksponować.

Silikonowe i żelowe wkładki do stroju kąpielowego

Wkładki do stroju kąpielowego to rozwiązanie, którego podstawowym zadaniem jest podniesienie i wypełnienie biustu. W przypadku mocno wyciętego bikini najlepiej sprawdzają się wkładki silikonowe, przypominające kobiecy biust. Są one samoprzylepne. Mogą być oddzielone od siebie lub połączone specjalnym sznureczkiem, który łatwo ukryć w bikini. Nałożenie wymaga jedynie dokładnej i uważnej aplikacji. Takie wkładki do stroju kąpielowego ładnie zbierają biust i nieco go unoszą, więc nawet w opasce kąpielowej biust może sprawiać wrażenie pełniejszego, niż jest w rzeczywistości. To rozwiązanie sprawdza się również w przypadku mocno wykrojonych bikini, w których piersi muszą zostać odpowiednio wyprofilowane, aby dobrze się prezentować.

Żelowe wkładki do stroju kąpielowego to drugie, równie proste rozwiązanie. Są one samoprzylepne i w związku z tym łatwo się je nakłada. Różnica polega jedynie na tym, że część samoprzylepną kieruje się do wewnątrz bikini. W ten sposób wkładka i stanik tworzą jedną całość, ładnie wypełniając biust.

Co ważniejsze, wkładki takie dość często można swobodnie przycinać. Składają się one w dużej mierze z poliuretanu, silikonu i bawełny. Część samoprzylepna dobrze łączy się z materiałem, jej oderwanie również nie sprawia trudności. Takie wkładki do stroju kąpielowego są wielokrotnego użytku. Za każdym razem należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu ich folią ochronną.

Jak wszyć wkładki do stroju kąpielowego?

Wkładki do stroju kąpielowego mogą również zostać wykonane ze specjalnej pianki usztywniającej. Je także można dość swobodnie przycinać, co pozwala idealnie dopasować wkładki do typu biustu. W sklepach z bielizną, jak również w pasmanterii, można znaleźć wkładki samoprzylepne oraz gotowe do wszycia w ubranie. W przypadku stroju kąpielowego wszycie wkładki powinna jednak poprzedzić analiza materiału, z którego wykonany jest strój. Bardzo często są to delikatne, cieniutkie tkaniny, które przy ingerencji nożyczek mogą ulec błyskawicznemu zniszczeniu. Wszywanie wkładek opłaca się więc jedynie w przypadku, gdy kostium jest wykonany z mocnego i grubszego materiału lub kilku jego warstw. W takiej sytuacji wystarczy naciąć delikatnie jedną z nich, przymierzyć strój i precyzyjnie oznaczyć miejsca wszycia miseczek.

Zwolenniczki DIY zachęcają do wykorzystania nieużywanych już staników w celu usztywnienia kostiumu kąpielowego. Taki stanik, odpowiednio wycięty i z reguły pozbawiony ramiączek, łatwo przyszyć do bocznych szwów kostiumu kąpielowego. To idealny sposób, który pozwala na usztywnienie stroju właściwie bez naruszania jego materiału.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: OJO Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości