Trendy modowe

Pokaz mody młodych projektantów. "Coraz częściej wybieramy materiały dobrej jakości"

Trendy modowe

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Pokaz mody młodych projektantów

W Warszawie odbył się pokaz mody młodych projektantów. Widzowie Dzień Dobry TVN mogli zobaczyć kolekcję kapsułową Pauliny Szczepaniak. Twórczyni w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem opowiedziała, skąd czerpała inspiracje.

Pokaz mody młodych projektantów

Jesienią na całym świecie odbywają się Tygodnie Mody m.in. w Mediolanie, Paryżu czy Nowym Jorku. Natomiast w Warszawie również zostało zorganizowane wyjątkowe wydarzenie modowe. W tym przypadku mieszkańcy stolicy mogli podziwiać spektakularne kolekcje młodych projektantów, którzy dopiero wkraczają do wielkiego świata mody.

Na miejsce udał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik, który porozmawiał z Pauliną Szczepaniak, jedną z twórczyń. Choć młoda projektantka ukończyła szkołę w ubiegłym roku, to przez pandemię koronawirusa, dopiero teraz mogła zaprezentować szerszej publiczności swoją autorską kolekcję.

Minikolekcja kapsułowa

Paulina Szczepaniak stworzyła minikolekcję kapsułową, która w szerokim ujęciu oznacza serię ubrań pasujących do siebie.

Chciałam, by była to minikolekcja kapsułowa, którą możemy zestawiać sobie w różny sposób, np. spodnie z kurtką, żakietem, pod spód bluzę. Tak, byśmy mogli budować warstwowo, budować kokon 

Zdaniem Pauliny pandemia wpłynęła na nasze podejście do mody i świadomość konsumencką. - Coraz częściej wybieramy materiały dobrej jakości. Chcemy wiedzieć skąd one pochodzą - podkreśliła.

Dlatego w swojej kolekcji wykorzystała przede wszystkim materiały naturalne, np. wełnę, która doskonale sprawdzi się jesienią. - Stworzyłam kolekcję, inspirując się formą kokonu. Opierałam się na skandynawskiej filozofii życia - hygge, czyli takiej, żebyśmy poszukiwali: szczęścia, komfortu, relaksu i znaleźli swoje carpe diem. Taki plan, by stworzyć sobie atmosferę, klimat i schować się w otulające rzeczy - wyjaśniła w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN.

Pomimo że pandemia odcisnęła swe piętno na branży modowej. Wiele marek musiało zmienić koncepcje, a niektóre butiki wstrzymać działalność, to młodej projektantce udało się znaleźć pracę w zawodzie. - Pracuję dla polskiej marki dziecięcej. Zupełnie coś innego. Nowe doświadczenie i wspaniała możliwość - zapewniła.

Trzymamy kciuki za kolejne kolekcje! Zobacz projekty Pauliny w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości