Moda i Uroda

Przedłużanie włosów normalnie trwa niemal godzinę. On potrafi to zrobić w 4 minuty i 35 sekund

Moda i Uroda

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Przedłuża włosy w rekordowo szybkim tempie
Przedłuża włosy w rekordowo szybkim tempieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Przedłużanie włosów kojarzy się z czasochłonnym i skomplikowanym procesem. Stylista fryzur Piotr Sierpiński udowodnił w Dzień Dobry TVN, że jest mistrzem w swoim fachu i pobił rekord Guinnessa w tym zabiegu. Jak udało mu się odmienić wizerunek klientki w zawrotnie krótkim czasie?

Polski fryzjer bije rekord Guinnessa

Zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową polega na umieszczeniu dwóch "kanapek", czyli pukli sztucznych włosów między naturalne kosmyki. Stylista fryzur Piotr Sierpiński opanował ten sposób pracy do perfekcji, ponieważ od dłuższego czasu może pochwalić się tytułem najszybszego fryzjera na świecie. Na antenie Dzień Dobry TVN postanowił pobić swój własny rekord w przedłużaniu włosów, wynoszący 6 minut i 12 sekund.

- Włosy będą naturalnie zagęszczone od nasady, przedłużone na końcówkach. Efekt będzie bardzo naturalny […]. Klientka Zuzia ma 30 centymetrów naturalnych włosów, a 50 centymetrów tych doczepianych - tłumaczyła Milena, asystentka Piotra.

Piotr Sierpiński obronił tytuł

Starania Piotra Sierpińskiego były dokumentowane przez dwie kamery, a dwóch świadków zgodnie z wytycznymi Guinnessa obserwowało poczynania stylisty. Jak się okazało fryzjer nie miał najmniejszych trudności z wykonaniem zadania na czas. Jak przyznała Milena – zazwyczaj zabieg przedłużania włosów w salonie trwa od 45 minut do godziny. Piotrowi udało się pobić własny rekord i zakończył stylizację po 4 minutach i 35 sekundach.

- Nie wiem, jak to się stało. […] Teraz mama taką presję, że te włosy będę musiał robić w takim tempie – śmiał się dumny fryzjer.

Patenty stylisty Piotra Sierpińskiego

Fryzjer, który może poszczycić się tytułem najszybszego na całym świecie, doradzał na antenie Dzień Dobry TVN, co zrobić, by włosy zawsze wyglądały olśniewająco, niezależnie od pogody. Według eksperta warto zainwestować w suchy szampon lub puder do włosów, które poradzą sobie z oklapniętymi kosmykami.

Drugą metodą na zniszczoną przez zimową czapkę fryzurę jest użycie mini karbownicy i zastosowanie jej tylko przy nasadzie włosów. Później na oczach widzów stylista zaprezentował swoje propozycje fryzur na święta. Dwa kucyki typu twist, które zostały zmienione w kok, loki na wałku bez użycia ciepła, także wysoką kitkę, która zamieniła się w efektowny kok.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości