Pielęgnacja twarzy i ciała

Kremy na dzień i na noc - czym różnią się od siebie?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Aleksandra
Fenikowska
krem do twarzy

Nasza skóra pracuje przez całą dobę, lecz w zależności od pory dnia zmienia się jej zapotrzebowanie. Wobec tego warto posiadać w swojej kosmetyczce dwa kremy do twarzy. Jednak nieprawidłowe stosowanie się do zaleceń producenta może spowodować, że dany produkt nie będzie skuteczny. Więcej na ten temat opowiada nam Anna Bulwicka, kosmetolog estetyczna.

Kremy do twarzy na dzień i na noc różnią się przede wszystkim składem i konsystencją. Krem na dzień o lekkiej konsystencji nadaje się pod makijaż, ponieważ nie zostawiają tłustego „filmu”. Natomiast krem na noc o bogatej konsystencji ma za zadanie odpowiednio odżywić skórę oraz pomóc w regeneracji.  Kremy o zaawansowanej technologii oraz przemyślanym składzie substancji aktywnych mogą pełnić funkcje kremu am/pm, który można stosować przez cały dzień.

Zastosowanie kremów na dzień i na noc

Jak podaje ekspertka, w zależności od naszego typu skóry, podstawową funkcją kremu na dzień jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, a także wyrównanie pracy gruczołów, wygładzanie i wyrównanie kolorytu skóry. Pełni również funkcję ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz SPF (Sun Protection Factor), czyli zabezpieczenie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV.  W nocy, gdy organizm odpoczywa, w naszej skórze zachodzą procesy naprawcze, więc skuteczniej przyswaja składniki odżywcze, zawarte w kosmetykach. Krem na noc dogłębne odżywia, rewitalizuje, odbudowuje oraz przyspiesza procesy regeneracyjne.

Czy można używać kremu na noc w dzień?

Stosowanie kremu na noc w ciągu dnia jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy jego konsystencja i skład na pozwalają. Jednak kremy na noc mogą utrudniać położenie makijażu. Co więcej, źle zastosowany produkt może nie spełnić oczekiwanych efektów.  "Warto używać kremów naprzemiennie i dodatkowo włączyć serum oraz krem pod oczy. Z kolei dla osób zabieganych świetnie sprawdzi się krem typu am/pm" – radzi ekspertka.

Autor:Aleksandra Fenikowska

Pozostałe wiadomości