kremy

  kremy

  Wobec tego warto posiadać w swojej kosmetyczce dwa kremy do twarzy. Jednak nieprawidłowe stosowanie się do zaleceń  producenta może spowodować, że dany produkt nie będzie skuteczny. Więcej na ten temat opowiada nam Anna Bulwicka, kosmetolog estetyczna.

  Krem nawilżający do cery tłustej i trądzikowej to coś więcej niż nawodnienie skóry twarzy. Produkt ten powinien jednocześnie nawilżać, matowić i dostarczać składników odżywczych. Dodatkowo, osoby z cerą trądzikową powinny zaopatrywać się w kremy o właściwościach antybakteryjnych.

  Kremy BB, CC i DD cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że to dość nowy wynalazek, a pierwsze z nich pojawiły się na rynku dopiero w drugiej połowie XX wieku. Choć można je znaleźć w większości drogerii, nie wszyscy wiedzą, co oznaczają kolejne litery alfabetu w ich nazwach i czym się od siebie różnią. Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN skin ekspertka Agnieszka Zielińska, która wyjaśniła także, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego produktu. 

  Mało kto nie narzeka na nadmiar wolnego czasu, niekiedy ciężko nam znaleźć chwilę dla siebie. Cierpi na tym nasza skóra, która domaga się choć odrobiny uwagi. Mamy rozwiązanie - kosmetyki na noc, które działają, kiedy śpimy. Jak pielęgnować cerę, żeby nocą czerpała jak najwięcej korzyści? O tym opowiedziała kosmetolog Karolina Broniś.

  Ekologiczne, można je zrobić w domu, nie mają parabenów. Ale czy są skuteczne i bezpieczne? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dermatologa dr Ewę Chlebuś.