Moda i Uroda

Makijaż "golden hour" to hit wśród wizażystów. Na czym polega ten wyjątkowy trend?

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska

Pojęcie "golden hour" często wykorzystywane jest przez profesjonalnych fotografów, którzy określają w ten sposób idealną porę na zrobienie artystycznego zdjęcia. Po wschodzie słońca lub tuż przed jego zachodem pojawia się charakterystyczna złota poświata, rzucająca wyjątkowo korzystne światło na fotografowane obiekty. Nieprzeciętny efekt szybko zyskał zwolenników także wśród wizażystów, którzy wykorzystali go do stworzenia oryginalnego trendu w makijażu.

Na czym polega efekt "golden hour"?

Zapewniająca wyjątkowe oświetlenie "złota godzina" często wykorzystywana jest podczas wykonywania zdjęć portretowych. Nic w tym dziwnego, ciepła poświata znikających za horyzontem promieni słonecznych sprawia, że skóra twarzy nabiera naturalnego blasku i prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Potencjał tego zjawiska docenili nie tylko artyści zajmujący się na co dzień robieniem zdjęć, ale także profesjonalni makijażyści.

Dobrze wykonany makijaż "golden hour" sprawi, że cera będzie wyglądać promiennie przez cały dzień, a nie tylko o wschodzie i zachodzie słońca. Modna technika sprawdzi się zwłaszcza u osób o ciepłej karnacji, które cenią sobie naturalność, ale nie stronią też od błyszczących akcentów w codziennym makijażu.

Jak wykonać makijaż "golden hour"?

Wykonanie modnego makijażu "golden hour" wymaga wykorzystania kosmetyków w złocistej lub miedzianej tonacji. Ważne, by skupić się nie tylko na wyglądzie cery, ale również na detalach, takich jak połysk na powiekach czy w okolicy ust. Wizażyści nie mają wątpliwości, że aby uzyskać niezwykły efekt na skórze, należy przede wszystkim sięgnąć po produkty zapewniające zdrowe, błyszczące wykończenie.

Promienie znikającego za horyzontem słońca padają wyłącznie na wybrane partie twarzy. Właśnie tam warto zaaplikować złoty rozświetlacz lub sypkie pigmenty w wybranych odcieniach. Powinny one znaleźć się przede wszystkim na szczytach kości policzkowych i nosa, nad łukiem kupidyna oraz na czole. Dolną i górną powiekę można delikatnie podkreślić błyszczącym cieniem. Profesjonalni makijażyści polecają też stosować rozświetlające mgiełki, które nawilżają skórę, ale pozwalają także pozbyć się efektu pudrowości.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Makijaż summer glow

Makijaż summer glow
Makijaż summer glowŹródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Natalia Babok/Getty Images

Pozostałe wiadomości