Łukasz Jemioł zdradził tajniki pracy projektanta: "Tak naprawdę największe hity mojej marki wymyślałem w samochodzie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Łukasz Jemioł w cyklu "Moda na spacer"
Łukasz Jemioł w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Karolina Pisarek w cyklu "Moda na spacer"
Karolina Pisarek w cyklu "Moda na spacer"
Joanna Przetakiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Joanna Przetakiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Znajomość Joanny Przetakiewicz i Karla Lagerfelda. Jak się poznali?
Znajomość Joanny Przetakiewicz i Karla Lagerfelda. Jak się poznali?
Maja Bohosiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Maja Bohosiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Viva a Viva w cyklu "Moda na spacer"
Viva a Viva w cyklu "Moda na spacer"
Sandra Kubicka w cyklu "Moda na spacer"
Sandra Kubicka w cyklu "Moda na spacer"
Łukasz Jemioł od lat pozostaje w czołówce najpopularniejszych polskich projektantów, a jego kolekcje kochają największe rodzime gwiazdy. W cyklu Sabiny Zięby pt. "Moda na spacer" opowiedział o procesie twórczym, a także o tym, co go inspiruje.

Łukasz Jemioł o miłości do mody

Łukasz Jemioł od kilkunastu lat podbija rynek mody. Miłość do branży fashion jednak była w nim od zawsze - pamięta, że już w dzieciństwie chętnie sięgał po magazyny, które przeglądała jego mama. Wspólnie oglądali wówczas lepszy świat zza kurtyny, a on marzył, by tworzyć. Choć teraz uznawany jest za jednego z najpopularniejszych polskich designerów, nie czuje jeszcze, by odniósł sukces.

- Ja cały czas uważam, że wszystko przede mną. To, że mam rozpoznawalny brand w Polsce i zbudowałem markę, to jest na pewno jakaś kropla sukcesu, ale ja nie mam czegoś takiego, że siadam na laurach i mówię: osiągnąłem sukces. (...) Jestem w 1/3 tej drogi. Bardzo rozwijam online i docieram do klientów na całym świecie, bo wysyłamy paczki do Stanów, Australii i całej Europy. Tak naprawdę już chyba wysłaliśmy na każdy kontynent - wyznał Łukasz Jemioł w cyklu "Moda na spacer".

Projektant zdradził, że nieustannie inspiruje go otaczający świat - nie tylko podróże i wyjazdy, ale także klientki. Cały czas stara się gonić swój ogon i szukać nowych pomysłów. Praca nad każdą jego kolekcją trwa około 6 miesięcy. Zdarza się jednak, że niektóre elementy projektuje nawet na dzień przed swoim pokazem.

- Miałem taką kolekcję, którą pokazywałem w Lizbonie i zaprosiłem jedną z topowych gwiazd na pokaz. Miała założyć płaszcz, a nie mieliśmy pod to sukienki. Kolekcja była zaprojektowana i już wysłana. I po prostu ja tę sukienkę zaprojektowałem przez telefon, bo nie miałem możliwości jechać do fabryk . (...) Potem okazało się, że to była najlepiej sprzedająca się sukienka tej kolekcji - wspominał Łukasz Jemioł w rozmowie z Sabiną Ziębą.

Dodał, że proces powstawania danego projektu jest długotrwały, a jego ulubionym etapem, jest moment wybierania tkanin, jednak najlepsze pomysły przychodzą mu do głowy właśnie wtedy, gdy odpoczywa.

- W projektowaniu jest mnóstwo kontrolowanych, fajnych przypadków i takich zbiegów okoliczności, ale tak naprawdę hity największe naszej marki, moje, to wymyślałem w samochodzie, jadąc pociągiem, lecąc samolotem, albo w ogóle na wakacjach . Wtedy mam taką otwartą głowę. (...) Rysuję na karteczce albo serwetce i to się potem dzieje - powiedział designer.

Trendy na lato 2021 według Łukasza Jemioła

Łukasz Jemioł w cyklu "Moda na spacer" pokazał również niektóre elementy ze swojej kolekcji na lato 2021. W tym sezonie jego marka stawia na kolorowe i naturalne tkaniny. Wśród projektów można znaleźć m.in. marynarki w kratę czy sukienki w panterkę. Projektant radził jednak, by poszczególne modele ze sobą swobodnie łączyć.

- Kocham pomysł, żeby pomieszać takie bardzo fajne, streetwearowe rzeczy do chodzenia - których każdy z nas potrzebuje, które mają piękne kolory, super jakość - z rzeczami bardziej formalnymi, czyli z marynarką, super płaszczem, sukienką... Przełamać to tak, by można było się bawić naszą kolekcją - mówił w rozmowie z redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.

Designer oznajmił, że moda na dresy będzie nieustannie trwać, ponieważ podejście do mody całkowicie się zmieniło. Uważa, że dobrej jakości swobodny komplet, to prawdziwy must have w szafie w obecnych czasach.

- Wydaje mi się, że inwestycją dobrą jest w dres albo tego typu zestaw, który ma piękny kolor. Wtedy nawet do biura, zakładając marynarkę możesz swobodnie przyjść. (...) Myślę, że moda poszła w kierunku takiego comfort zone - ma ci być wygodnie, a nie musisz wchodzić w ustalone ramy - stwierdził Łukasz Jemioł.

Cykl "Moda na spacer"

W dobie koronawirusa doceniamy każdą okazję, kiedy możemy wskoczyć w stylowe ciuchy, gdyż sporą część dnia siedzimy w domu ubrani w dresy. Specjalnego znaczenia nabrały nawet spacery, które są prawdziwym wydarzeniem i stały się niezwykle modne. My jako redakcja wpisujemy się w trendy i rozpoczęliśmy cykl pt. "Moda na spacer". Redaktorka Sabina Zięba rozmawia w nim ze znanymi i lubianymi gwiazdami o modzie oraz trendach, a także o tym, jak się nosić na różne okazje.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości