Moda i Uroda

Kasia Sokołowska o pokazach mody w czasach pandemii. "Projektanci zmienili swoje myślenie"

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Nowinki ze świata gwiazd
Nowinki ze świata gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele wydarzeń odbywa się online. Pokazy mody zaczęły być realizowane w zupełnie innej formie, często zamiast transmisji na żywo z prezentacji bez gości, są tworzone materiały wideo pokazujące kolekcje projektanta. Czy jest szansa na powrót do tradycyjnej formy?

Jak będą wyglądały pokazy mody po pandemii?

Pokazy mody w trakcie pandemii koronawirusa zupełnie zmieniły formę. Żeby można było prezentować kolekcje projektantów, postawiono na spotkania online lub tworzenie krótkich filmów pokazujących nowe kreacje. Sandra Hajduk-Popińska zapytała Kasię Sokołowską czy są plany, że wrócimy do starego stylu organizacji tego typu wydarzeń?

Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie Źródło: Dzień Dobry TVN Online

- Trudno powiedzieć, to ewoluuje, świat się zmienił, my się zmieniliśmy, potrzeby się zmieniły. Projektanci zmienili swoje myślenie, więc to jest oczywiste, że branża się zmienia. Do czego to doprowadzi, nie wiem. Jako ludzie tęsknimy za spotkaniem tu i teraz. To w pokazach mody na żywo było takie wspaniałe -podkreśliła Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody.

Zarówno dla gości, jak i dla projektantów takie wydarzenie było niezwykle ekscytujące. Zdarzało się, że pokazy mody były organizowane z wykorzystaniem muzyki na żywo, w bardzo surowych wnętrzach czy na wybiegu zalanym wodą.

Branża mody szuka nowych rozwiązań

Nie tylko branża mody, ale właściwie każda gałąź gospodarki szuka zupełnie nowych rozwiązań. To jest dobry kierunek, żeby się rozwijać i zmieniać.

- Naturą ludzką jest poszukiwanie rozwiązania, to jest w nas fantastyczne, więc ja nie uważam, że coś się skończyło. Będziemy szukać wciąż nowych rozwiązań i w tym też jest siła, bo być może te pokazy mody przybiorą jakąś nieprawdopodobnie ekscytującą formę - podsumowała Kasia Sokołowska.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości