Projektuje szalone buty. "Wyrażam poprzez to swoją artystyczną duszę"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jej misją jest uszczęśliwiać kobiety
Jej misją jest uszczęśliwiać kobiety
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.
Kamila Woźniak to projektantka, która nie boi się szalonych rozwiązań i mocnych kolorów. Od kilku lat tworzy niepowtarzalne buty dla kobiet. Czym charakteryzują się jej projekty? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Pomysł na projektowanie butów

Kamila Woźniak kilka lat temu znalazła się w takim punkcie w życiu, że postanowiła skupić się na sobie i znaleźć rzecz, którą chciałaby się zajmować. Wyznała: "Czegoś mi w życiu brakowało. Chciałam tworzyć, kreować, ale tak naprawdę nie wiedziałam, co to ma być". Uczestniczyła wtedy w wielu warsztatach rozwojowych i pracowała nad sobą. W końcu w pewien jesienny wieczór, 6 lat temu zapaliła świeczki, wyjęła kredki i zaczęła rysować buty. Potem stwierdziła, że to fajny pomysł na realizowanie siebie.

- Wydaje mi się, że to jedna z lepszych decyzji takich moich życiowych. (...) Początki były niełatwe, bo nagle pojawiła się dziewczyna, która ma tylko marzenie i nic poza tym. Ja nawet nie wiedziałam, jak się tworzy buty. Dałam sobie rok czasu na to, żeby się nauczyć - wspominała Kamila Woźniak w Dzień Dobry TVN.

Buty projektu Kamili Woźniak

Finalnie Kamila Woźniak ukończyła szkołę modelowania i konstrukcji obuwia. Potem podjęła współpracę z zawodowcami. W swojej pracowni zatrudnia teraz dwójkę rzemieślników. Wspólnie wytwarzają buty na zamówienie. Klientki mogą wybrać dowolny kolor, wzór, a nawet poprosić o dopasowanie projektów do swoich stóp, kiedy borykają się z haluksami, wysokim podbiciem czy nierównością stóp. Jej koleżanka twierdzi: "Te buty są szalone, wariackie".

- Kobiety są moją największą inspiracją, one podsuwają mi pomysły. Często się pytam, w jakich butach czują się najbardziej wygodnie, jakie buty sprawiają im po prostu radość, jeśli chodzi o kolorystykę. Skupiam się przede wszystkim na tym, żeby buty były wygodne - bo to jest dla mnie najważniejsze - oraz żeby były kolorowe i wyróżniały się. (...) Wyrażam poprzez to swoją artystyczną duszę. (...) Jak widzę na mieście kobiety, które chodzą w moich butach, to po prostu czuję szczęście i wzruszenie - dodała projektantka kobiecych butów w naszym programie.

oryginalne buty projektu Kamili Woźniak
oryginalne buty projektu Kamili Woźniak
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości