Moda i Uroda

Projektuje szalone buty. "Wyrażam poprzez to swoją artystyczną duszę"

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Katarzyna Chętnik
Jej misją jest uszczęśliwiać kobiety
Jej misją jest uszczęśliwiać kobietyDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Kamila Woźniak to projektantka, która nie boi się szalonych rozwiązań i mocnych kolorów. Od kilku lat tworzy niepowtarzalne buty dla kobiet. Czym charakteryzują się jej projekty? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Pomysł na projektowanie butów

Kamila Woźniak kilka lat temu znalazła się w takim punkcie w życiu, że postanowiła skupić się na sobie i znaleźć rzecz, którą chciałaby się zajmować. Wyznała: "Czegoś mi w życiu brakowało. Chciałam tworzyć, kreować, ale tak naprawdę nie wiedziałam, co to ma być". Uczestniczyła wtedy w wielu warsztatach rozwojowych i pracowała nad sobą. W końcu w pewien jesienny wieczór, 6 lat temu zapaliła świeczki, wyjęła kredki i zaczęła rysować buty. Potem stwierdziła, że to fajny pomysł na realizowanie siebie.

- Wydaje mi się, że to jedna z lepszych decyzji takich moich życiowych. (...) Początki były niełatwe, bo nagle pojawiła się dziewczyna, która ma tylko marzenie i nic poza tym. Ja nawet nie wiedziałam, jak się tworzy buty. Dałam sobie rok czasu na to, żeby się nauczyć - wspominała Kamila Woźniak w Dzień Dobry TVN.

Buty projektu Kamili Woźniak

Finalnie Kamila Woźniak ukończyła szkołę modelowania i konstrukcji obuwia. Potem podjęła współpracę z zawodowcami. W swojej pracowni zatrudnia teraz dwójkę rzemieślników. Wspólnie wytwarzają buty na zamówienie. Klientki mogą wybrać dowolny kolor, wzór, a nawet poprosić o dopasowanie projektów do swoich stóp, kiedy borykają się z haluksami, wysokim podbiciem czy nierównością stóp. Jej koleżanka twierdzi: "Te buty są szalone, wariackie".

- Kobiety są moją największą inspiracją, one podsuwają mi pomysły. Często się pytam, w jakich butach czują się najbardziej wygodnie, jakie buty sprawiają im po prostu radość, jeśli chodzi o kolorystykę. Skupiam się przede wszystkim na tym, żeby buty były wygodne - bo to jest dla mnie najważniejsze - oraz żeby były kolorowe i wyróżniały się. (...) Wyrażam poprzez to swoją artystyczną duszę. (...) Jak widzę na mieście kobiety, które chodzą w moich butach, to po prostu czuję szczęście i wzruszenie - dodała projektantka kobiecych butów w naszym programie.

oryginalne buty projektu Kamili Woźniak Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości