Moda i Uroda

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? "Najważniejsza jest zasada przeciwwagi kształtu"

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
Dzień Dobry TVNJak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Okulary to takie akcesoria, które momentalnie rzucają się w oczy. Nic dziwnego, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety pragną mieć je dobrane w odpowiedni sposób. Jak tego dokonać i czym się kierować przy wyborze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział okularowy stylista, Radek Wiktorowicz.

Rola okularów w codziennej stylizacji

Potrzeba noszenia okularów korekcyjnych z biegiem czasu przestała być wyłącznie smutną koniecznością, a zaczęła pełnić także funkcję estetyczną. Dzięki nim możemy też zdradzić swój temperament.

Okulary są po to, żeby osiągnąć pewny cel wizerunkowy. (...) Są bardzo istotnym elementem wizerunku

- Okulary są takim przedmiotem, który dość mocno ewoluował. Obecnie mamy okulary, które są bardzo intrygującym przedmiotem i mają ogromny potencjał wizerunkowy. My ten potencjał możemy wykorzystać, nadając okularom określony charakter, w określeniu do kształtu naszej twarzy - dodał nasz gość.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Podstawowym zadaniem okularów jest korekcja i ochrona wzroku. Należy zwrócić więc uwagę na dopasowanie oprawek, ich wielkości i kształtu, tak aby funkcja ta była spełniona. Z kolei patrząc na dobór okularów z punktu widzenia estetycznego trzeba uwzględnić kilka składowych - m.in. określenie kształtu twarzy, jej proporcji oraz rodzaju pigmentacji (karnacji). Ponadto warto, aby oprawka była spójna z pracą, którą się wykonuje, z preferowanym stylem ubioru, a także temperamentem.

- Najważniejsza zasada to zasada przeciwwagi kształtu. My jako ludzie mamy określone cechy antropometryczne - rysy twarzy, kształt twarzy. Na zasadzie przeciwwagi kształtu - jeżeli więc rysy mamy ostre, to łagodzimy je okrągłymi okularami. W momencie, kiedy mamy twarz nieco obłą, okrągłą, aby zachować proporcje, wyglądać dobrze, korzystnie i atrakcyjnie, stosujemy okulary, które mają tych krawędzi ostrych troszeczkę więcej - tłumaczył okularowy stylista w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości