W latach 90. nosili ją najwięksi przystojniacy. Dziś wraca do łask. Jak wygląda "fryzura złodzieja serc"?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
www.glamour.pl/
Bob – najmodniejsze cięcie tego sezonu
Bob – najmodniejsze cięcie tego sezonu Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Chłopięce cięcie heartthrob bob z początku lat 90. stało się najmodniejszą fryzurą tej wiosny i paradoksalnie - wygląda bardzo dziewczęco. Jak wygląda "fryzura złodzieja serc"? Zobacz, jak ułożyć włosy zgodnie z trendami.

Najmodniejsza fryzura wiosny 2023

W latach 90. była fryzurą noszoną przez największych przystojniaków z czerwonych dywanów: Nick Carter, Leonardo DiCaprio, czy Keanu Reeves. Krótko przystrzyżone włosy z dłuższą grzywką wpadającą w oczy onieśmielała setki dziewcząt na przełomie dekad. Dziś fryzura na "złodzieja serc", po angielsku heartthrob bob, wkracza do damskich salonów fryzjerskich i prezentuje się równie uwodzicielsko, co 3 dekady temu.

Najmodniejszy bob wiosny 2023 występuje w krótszej lub dłuższej wersji, jednak zawsze jest dość mocno wycieniowany. Włosy z przodu muszą być dłuższe, by "wyciągnięte" wcześniej na okrągłej szczotce, opadały na czoło, przy karku zaś - bardzo krótkie. Praktyczna fryzura na coraz cieplejsze dni charakteryzuje się ostrym cięciem, przez co mocno podkreśla rysy twarzy, a odpowiednio dobrana - będzie bardzo dziewczęca. 

Chłopięcy bob dla każdego

Układanie heartthrob bob nie jest wcale pracochłonne – jeśli nie mamy czasu na suszenie grzywki na szczotce, śladem uwodzicieli z lat 90. wystarczy włosy przeczesać od czasu do czasu palcami, zastosować odrobinę żelu lub wody. Ta fryzura wpisuje się w minimalistyczny trend, jednak wypadnie również kobieco w zestawie z letnią, delikatną sukienką.

Inspiracją fryzjerską wcale nie muszą być zdjęcia sprzed 30 lat, a współczesne interpretacje tej uwodzicielskiej fryzury. Na heartthrob bob postawili członkowie koreańskiego boysbandu BTS, a w nieco dłuższej wersji - Hailey Bieber.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: www.glamour.pl/

Źródło zdjęcia głównego: Diane Keough/Getty Images

Pozostałe wiadomości