Koronawirus

Nie żyje Edward Stankiewicz. Matylda Damięcka o śmierci dziadka: "Jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim"

Koronawirus

Aktualizacja:

Matylda Damięcka poinformowała w mediach społecznościowych, że nie żyje jej dziadek Edward Stankiewicz. Z opisu wynika, że przegrał walkę z koronawirusem. Ilustratorka zamieściła wymowną grafikę i dodała kilka słów od siebie.

Matylda Damięcka znana jest z komentowania rzeczywistości. To właśnie ona stoi za poruszającymi grafikami, w których odnosi się do bieżących wydarzeń z Polski i ze świata. Ostatnia jej ilustracja jest inna - bardziej osobista.

Nie żyje dziadek Matyldy Damięckiej

Na grafice widzimy narysowany ekran komórki i wiadomości. "Zadzwonię wieczorem" - brzmi pierwsza, a pod nią napis: odczytana, wczoraj. "Przepraszam. Przedłużyło mi się. Zaraz zadzwonię". "Dziadku?" - brzmią kolejne, które są opatrzone dopiskiem: dostarczono, co oznacza, że nie zostały wyświetlone... Do postu dodała również kilka słów od siebie.

"Dziadek". Nasz Edzio, Edulek jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim . Edward Stankiewicz, inżynier konstruktor, dyplomata. Napisał książkę o krajach, których już nie ma, o kształcie, w jakim je poznał - o Afganistanie, Libii i Iraku. Nie zdążył jej wydać. Będzie nam cię brakować, a książkę przysięgam, wydamy. Joanna, Parvina, Mateusz, Matylda, Anitex, Maciek i Wojtek

– czytamy.

Edward Stankiewicz przegrał walkę z koronawirusem?

Z hasztgów dodanych do postu możemy rozszyfrować apel Damięckiej. - Jego serce przegrało walkę z tą nieistniejącą chorobą . Wszyscy aktywnie walczący sceptycy radzę łaskawie opuście moje instagramowe włości. Starałam się was tolerować i nie atakować tematyką covidową, ale chyba mi się chwilowo odechciało. Ot, taka niekonsekwentna tej całej tolerancji jestem -oświadczyła.

Edward Stankiewicz - kim był?

Edward Stankiewicz był ojcem Joanny Damięckiej, żony Macieja Damięckiego oraz dziadkiem Matyldy Damięckiej i Mateusza Damięckiego.

Zobacz wideo: Jak Maciej Damięcki odkrył chorobę?

Zobacz też:

Koronawirus w czasie ciąży. Jak COVID-19 wpływa na zdrowie i rozwój malucha?

Jak sprawdzić, czy przeszliśmy już zakażenie koronawirusem? Ekspert mówi o dostępnych testach

Rehabilitacja pacjentów po koronawirusie. "Mamy do czynienia z osobami niepełnosprawnymi"

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości