Wodnik znak zodiaku - charakterystyka. Jaki jest idealny partner dla wodnika?

Aktualizacja:

Znak zodiaku wodnik to nietypowe połączenie dwóch przeciwieństw. Z natury jest bardzo niestabilny, ale jednocześnie nie cierpi zmian. Dzięki temu dogadają się z nim specyficzne znaki zodiaku. Wodnik nie lubi rutyny i szybko się nudzi. Jakie są inne cechy wodnika? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła astrolog Mirosława Krogulska.

Wodnik to znak zodiaku , którym rządzi żywioł wody. Osoby spod tego znaku zodiaku to indywidualiści, którym brakuje samodyscypliny, jednak kiedy już podejmą się jakiegoś zadania, zawsze wykonują je z należytą starannością i w wyznaczonym terminie. To osoby bardzo temperamentne, odważne, nie boją się mówić wprost tego, co myślą. Są niezależne i nie lubią się podporządkowywać. Znak zodiaku wodnik wyróżnia się dużym optymizmem i energią do działania.

Zapis czatu z astrolog Mirosławą Krogulską >>>

Zobacz także:

Wodnik znak zodiaku – charakterystyka

Wodnik ma cechy charakteru , które pomagają mu w podejmowaniu decyzji: nie boi się ryzyka i lubi eksperymentować, często próbuje nowych rzeczy i jest gotowy podejmować wyzwania zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Znak wodnik nie przejmuje się swoim wyglądem zewnętrznym i nie podąża za modą, ale paradoksalnie zawsze wygląda świetnie i przyciąga spojrzenia innych. Osoby spod znaku wodnika to intelektualiści, którzy całe życie uczą się nowych rzeczy i lubią czytać książki. Są to ludzie kreatywni o dużych zdolnościach twórczych. Znak zodiaku wodnik charakteryzuje się wrażliwością na otaczający go świat, z łatwością nawiązuje nowe znajomości i bliższe relacje, które mogą trwać nawet całe jego życie. Jego poglądy, wyrozumiałość i cierpliwość względem innych sprawiają, że wodnik to idealny przyjaciel – zawsze pomoże w potrzebie, wesprze i doradzi w trudnych sytuacjach.
Ze względu na swoją towarzyskość i otwarte nastawienie do świata osoby spod tego znaku to świetni gospodarze, którzy potrafią zatroszczyć się o wszystkie potrzeby gości. Sam nie potrzebuje zbyt wielu wygód i umie dostosować się do każdych warunków życia. Ma swoje ideały i poglądy, których podstawą jest uszczęśliwienie całego człowieczeństwa. Skupia się zwykle na przyszłości, nie potrafi żyć teraźniejszością. Kto, kto bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za swoich bliskich, to cały wodnik . Taka charakterystyka oznacza, że jest idealnym partnerem w życiu prywatnym i zawodowym.

Baran i wodnik, wodnik i bliźnięta…, czyli jaki znak zodiaku pasuje do wodnika?

Wodnik zazwyczaj bardzo długo poszukuje swojej bratniej duszy. Idealny partner to dla niego osoba z charyzmatyczną, wyrazistą osobowością, która uszanuje jego potrzebę bycia wolnym i zaakceptuje jego licznych przyjaciół. To wszystko może zapewnić wodnikowi właśnie baran. Baran i wodnik to zgrana para, która funkcjonuje na zasadzie przeciwieństw. Wodnik, który lubi niezależność, i baran, który dąży do stabilności i ładu. Oboje będą dla siebie uzupełnieniem i wsparciem, a jeśli tylko każdemu z nich uda się zaakceptować wady partnera, mają szansę stworzyć związek na całe życie. Baran bywa uparty i rzadko jest gotowy przyznać komuś rację. Mężczyzna wodnik bywa zbyt impulsywny, szczególnie, jeśli ktoś stara się go ograniczać i zmuszać do czegoś, czego on nie chce robić. Kobieta wodnik z kolei może reagować bardzo emocjonalnie i łatwo ją zranić. Dlatego też podstawą związku między baranem a wodnikiem powinna być wyrozumiałość i umiejętność zawierania kompromisów. Wtedy para może przetrwać razem wszystkie złe chwile.
Udany związek mogą stworzyć także wodnik i bliźnięta . Oba te znaki mają lekkie podejście do życia, wyróżniają się dużym optymizmem i potrzebą niezależności. Ich relacja nie będzie oparta na namiętności, ale na partnerstwie i wzajemnym zrozumieniu. Osoby spod tych znaków znajdą wiele tematów do wspólnych rozmów, często mają także podobne zainteresowania – będzie to solidna podstawa idealnego związku.
Kolejny świetny partner dla wodnika to lew. Oboje cenią sobie wierność i lojalność, są także bezpośredni w swoich relacjach z innymi ludźmi. W tej parze nikt nie musi udawać kogoś, kim nie jest. Związek oparty na szczerości obu partnerów może okazać się solidnym podłożem do stworzenia czegoś na lata. Zarówno wodnik mężczyzna , jak i wodnik kobieta będą dopasowani z lwem także seksualnie – oba te znaki lubią namiętność i spontaniczność w łóżku. Lew z pewnością doceni kreatywne podejście wodnika także w tej sferze wspólnego życia, wodnikowi z kolei przypadnie do gustu chęć dominacji lwa.
Wodnik z wodnikiem to związek, który może połączyć miłość i namiętność. Rzadko które znaki rozumieją się ze sobą tak dobrze. W związku tych dwojga nie będzie miejsca na spokój i rutynę. Oboje lubią ryzyko i przygody, a ich największym problemem może być nieumiejętność w wyrażaniu uczuć i niespodziewanie zmiany nastrojów. Wodnikowi często zdarza się powiedzieć coś, co może urazić partnera, ale nikt nie zrozumie go tak dobrze, jak drugi wodnik, który będzie w stanie wszystko wybaczyć.

Cechy wodnika – mocne i słabe strony znaku

Co wyróżnia wodnika spośród innych znaków? Jaki jest charakter wodnika ? Poznaj mocne i słabe strony, które są typowe dla osób spod tego znaku zodiaku.
Mocne strony wodnika : umiejętność abstrakcyjnego myślenia, komunikatywność, niezależność, kreatywność, optymizm, żywiołowość, towarzyskość.
Słabe strony wodnika : oziębłość emocjonalna, lekkomyślność, niestabilność, zmienność nastrojów.
Pozostałe wiadomości