Sennik - jaka jest interpretacja snu, w którym pojawia się zupa?

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W snach możemy zobaczyć najróżniejsze rzeczy, które interpretowane są jako odzwierciedlenie naszego życia. Sennik wyjaśnia wiele pojęć związanych z marzeniami sennymi. Jednym z nich jest zupa. Czego możemy się spodziewać, jeśli w nocnych marzeniach zobaczymy tę potrawę?

Jak zatem dokładnie zinterpretować sen, w którym pojawia się zupa? Sennik wskazuje na to, że dla właściwego wyjaśnienia marzeń sennych tego typu ważne jest nie tylko to, w jakiej sytuacji widzimy zupę, lecz także to, jaki jest rodzaj tej potrawy i z czego dokładnie została przygotowana. Czy więc zupa widziana we śnie to dobry, czy zły zwiastun?

Sen o zupie - jakie jest jego ogólne znaczenie?

Zupa pojawiająca się we śnie zazwyczaj odbierana jest jako bardzo dobry znak i może zapowiadać pomyślny czas dla osoby śniącej. Trzeba jednak pamiętać, że – podobnie jak w przypadku wielu innych snów – ostateczna interpretacja zależeć będzie od tego, w jakim punkcie życia aktualnie znajduje się śniący. Jest to o tyle istotne, gdyż sen, w którym pojawia się zupa, może również odzwierciedlać głód emocjonalny albo przestrogę przed konfliktem wewnętrznym. Na szczegółową analizę snu będzie mieć wpływ także to, jaką dokładnie zupę się widzi, co śniący z nią robi oraz czy jest dobra, czy może zepsuta lub przesolona.

Co we śnie oznaczają poszczególne rodzaje zupy?

Jak już zostało wyżej wspomniane, w senniku można znaleźć interpretacje snów, w których pojawiają się różne rodzaje zup. Niekiedy dla właściwego odczytania marzenia sennego istotne okazują się poszczególne składniki potrawy. Jak zatem sennik wyjaśnia pojawienie się np. zupy pomidorowej we śnie?
W przypadku marzenia sennego o zupie z pomidorów osoba śniąca może być bardzo zadowolona. Szczególnie jeżeli w sferze uczuciowej znalazła się na zakręcie życiowym. Takie marzenie senne zwiastuje bowiem powodzenie w uczuciach. Wśród zup, które są dla śniącego zapowiedzią dobrych rzeczy, sennik wymienia również zupę jarzynową (symbol uporania się z problemami, przeciwnościami losu), a także krupnik (dotyczy drobnych, życiowych przyjemności). Jednak zupa ogórkowa już nie jest tak dobrym znakiem. Według sennika to zapowiedź rozczarowania, jakie może sprawić bliska osoba. Inne zupy, które stanowią złą wróżbę, to m.in. gulaszowa (według sennika jest zapowiedzią, że ktoś będzie o śniącym rozpowiadał nieprawdziwe rzeczy), cebulowa (pogorszenie się stosunków z bliskimi) oraz zupa dyniowa (niepowodzenie w najbliższym czasie).

Jak interpretuje się sen o gotowaniu zupy?

Jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł umieszczonych w senniku jest „gotować zupę”. Jak się okazuje, gotowanie zupy widziane we śnie to bardzo dobry znak. Szczególnie dla osób, które szukają wytchnienia po ciężkim okresie w życiu. Takie marzenie senne jest bowiem zwiastunem nadchodzących lepszych dni oraz pozytywnego zakończenia najróżniejszych spraw. Trzeba jednak bardzo uważać – jeśli we śnie wyraźnie widać, że śniący nie tylko gotuje, lecz także doprawia zupę, oznacza to, że wkrótce nastąpi pogorszenie relacji rodzinnych. Co więcej, jeżeli zupa we śnie jest przesolona, można to odebrać jako zapowiedź sytuacji, które wywołają smutek i zmartwienia.

Zupa zimna i gorąca – czy to jest ważne dla interpretacji snu?

To, czy zupa jest gorąca, czy też zimna, również ma duże znaczenie. Jak się okazuje, temperatura dania odnosi się bezpośrednio do „temperatury” sfery uczuciowej śniącego. Gorąca zupa widziana we śnie może zwiastować powodzenie u płci przeciwnej i znalezienie miłości. Jeśli jednak zupa jest zimna, sennik tłumaczy to jako rychłe ochłodzenie uczuć w związku.

Jeść zupę - jak zinterpretować taki sen?

Sennik dość obszernie opisuje hasło „jeść zupę”. Sen o jedzeniu zupy interpretuje się jako zapowiedź szczęścia, dobrych rzeczy, jakie czekają na śniącego. To dotyczy szczególnie osób, które są dobre dla innych i pomagają im. Jedzenie zupy z apetytem jest również pozytywnym znakiem, gdyż świadczy o tym, że wkrótce odzyska się utraconą energię. Może to też odnosić się do sfery finansowej – zapowiadać większy przypływ gotówki, który pozwoli na godne życie. Jeśli jednak osoba śniąca zmusza się do zjedzenia dania, sen może odzwierciedlać to, że w prawdziwym życiu grozi jej wypalenie zawodowe.
Ciekawie interpretuje się także sen, w którym śniący karmi kogoś innego albo to jego ktoś karmi. Jeżeli osoba śniąca sama jest karmiona, może to być zapowiedzią przyszłej nieporadności w trudnych, życiowych sytuacjach. Jeśli natomiast śniący karmi osobę starszą, prawdopodobnie oznacza to ulgę w cierpieniu. Z kolei karmienie dziecka we śnie może odnosić się do długiego i szczęśliwego życia. Często jednak taki sen jest znakiem, że będzie ono również monotonne.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Deagreez/Getty Images

Pozostałe wiadomości