Gwiazdy

Zespół Skytruck zabrał nas w lot na Marsa. Na naszej scenie artyści wykonali singiel z nowej płyty

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Skytruck w piosence „Globalne ochłodzenie”
Skytruck w piosence „Globalne ochłodzenie”Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Zespół Skytruck wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN i zaprezentował jedną z piosenek z nowej płyty "Lot na Marsa". Premiera krążka odbyła się 25 marca. Jak wam się podoba?

Zespół Skytruck – kto to?

Zespół Skytruck powstał w 2018 roku z inicjatywy Tomka Borucha i Jakuba Szulca. Obaj muzycy poznali na studiach na Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez lata występowali z wieloma kapelami, aż pewnego dnia postanowili spełniać własne marzenia.

Skład grupy uzupełniają: wokalista Przemysław Mike Pajdak, perkusista Konrad Kubalski i basista Mateusz Śliwa. Zespół zadebiutował singlem "Zwierzak" w marcu 2020 roku.

Zespołu Skytruck – płyta

Na naszej scenie zespół Skytruck zaprezentował piosenkę "Globalne ochłodzenie". Tytuł przewrotnie nawiązuje do zjawisk, które moglibyśmy zmienić, gdybyśmy byli bardziej otwarci na dialog i słuchanie o problemach i potrzebach innych ludzi. Dotyczy m.in. kwestii zmian klimatu, ale też ogólnego samopoczucia i zdrowia psychicznego każdego z nas – przekonują artyści.

Oprócz warstwy tekstowej uwagę zwraca też nowoczesne brzmienie. Zespół już przy pierwszej EP-ce "Środek Ciężkości" dał się poznać jako bardzo otwarty na różne kierunki i na wykorzystywanie elektroniki. 25 kwietnia 2022 roku ukazała się płyta "Lot na Marsa".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości