Kinga Preis obchodzi 50. urodziny. Jak wyglądała jej droga na szczyt?

Kinga Preis
Kinga Preis
Kinga Preis to jedna z najbardziej lubianych i cenionych aktorek w Polsce. 31 sierpnia 2021 roku gwiazda obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, jak wyglądała jej droga na szczyt.

Kinga Preis - 50. urodziny

Kinga Preis urodziła się 31 sierpnia 1971 r. we Wrocławiu. Dała się poznać szerszej publiczności w wielu serialowych i filmowych rolach. Kunszt aktorski pokazała m.in. w filmie "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, a także w "Jak najdalej stąd", "Pod mocnym aniołem", "Bogowie" czy "Sala samobójców". Jeśli jeszcze nie wiedzieliście, gwiazda ma także kawał głosu. Muzyczne umiejętności zaprezentowała np. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, śpiewając "Przekleństwo Millhaven" Nicka Cave'a.

Wszystko zaczęło się jednak we wrocławskiej Szkole Teatralnej. Tam Kinga zdobywała doświadczenie i uczyła się aktorstwa. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić dzięki występom w Teatrze Telewizji. Za role zyskała wiele nagród m.in. jest sześciokrotną laureatką Orła za pierwszoplanowe role w filmach "Cisza" i "Komornik" oraz za drugoplanowe w filmach "Wtorek", "W ciemności", "Pod Mocnym Aniołem" i "Jak najdalej stąd". Aktorka zdobyła także 10 nominacji, przez co stała się najczęściej nagradzaną i nominowaną gwiazdą w historii tej nagrody.

Na ostatnim roku studiów Kinga poznała 10 lat starszego operatora, Piotra Borowca. Między dwojgiem zaiskrzyło. Mężczyzna zostawił rodzinę i związał się z młodą aktorką.

Kinga Preis - życie osobiste

Kinga wraz z Piotrem doczekali się syna, Antoniego. Aktorka nie ukrywała nigdy, że początki macierzyństwa były dla niej bardzo trudne.

- Największą traumą były pierwsze tygodnie życia Antka, gdy miałam go cały czas przy cycku i myślałam, że zamorduję siebie, jego i wszystkich dookoła. (...) Czułam się najbardziej nieszczęśliwą osobą na świecie. Moje macierzyństwo rozkwitło dużo później - mówiła w "Vivie".

Preis zmagała się z depresją. W tamtym czasie myślała, że jej kariera dobiegła już końca. Dzięki pomocy bliskich wyszła z choroby i kontynuowała ścieżkę artystyczną.

W sieci próżno szukać informacji o życiu prywatnym artystki. Kinga postanowiła odciąć się od świata show-biznesu. Gra, spełnia się zawodowo, jednak unika mediów i bycia "na świeczniku". Jedyny kontakt, jaki mają z nią widzowie, to filmy, seriale oraz wywiady.

Zobacz wideo: Kinga Preis o macierzyństwie

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości