Dominika Gwit z uśmiechem patrzy w przyszłość: "Jakoś to wszystko razem pokonamy, bo przecież można zwariować"

Dominika Gwit niejednokrotnie udowodniła, że jest pozytywnie nastawiona do życia, posiada niespożyte pokłady energii, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Niestety z powodu koronawirusa musiała zawiesić swoje aktywności zawodowe. Jednak na brak nudy nie narzeka. Co porabia w domu?

Na początku marca 2020 roku Dominika Gwit była bardzo aktywna zawodowo. Nie tylko występowała w spektaklach, ale także pracowała na planie filmowym.

Właściwie nie miałam czasu nawet spać.

- przyznała.
Kiedy polski rząd zalecił izolację oraz zamknięcie wszystkich placówek kulturalnych z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, to nawet się ucieszyła, bo w końcu mogła odpocząć. Jednak po kilku dniach bez grania zaczęła odczuwać dyskomfort. Z pomocą przyszedł mąż, który podsunął jej, że mogłaby pokazywać swój talent aktorski za pośrednictwem internetu.

"Dominika bajki czyta"

I tak aktorka założyła kanał na YouTube, na którym prezentuje bajki. Ale nie tylko.

To są też zabawy, poznajemy przysłowia, powiedzenia, uczymy się wypowiadać trudne słowa

- powiedziała.
Dominika nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu, aby nagrywać filmiki. Wystarczy jej telefon i stos książek.

Izolacja z mężem

Od 2018 roku Dominika Gwit jest szczęśliwą żoną Wojciecha Dunaszewskiego. Z uwagi na obostrzenia dotyczące poruszania się w miejscach publicznych para spędza ze sobą więcej czasu, ale - jak mówi aktorka - nie pogarsza to ich relacji.

Wiadomo, że jakieś sprzeczki bywają, ale naprawdę jest cudownie. (...) Gramy w gry planszowe, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, czytamy książki

- zdradziła.
Dominika ma też więcej czasu, aby gotować swojemu ukochanemu, który najbardziej lubi dania złożone z ziemniaków, mięsa i surówki. Aktorka planuje, że również upiecze chleb.

Kilka słów do widzów

Aktorka stara się zarażać swoje otoczenie pozytywną energią i pomimo tego, że w najbliższym czasie nie pojawi się na deskach teatru, nie przestaje się uśmiechać. Nic więc dziwnego, że miała kilka słów pocieszenia dla tych widzów, którzy z powodu izolacji są przygnębieni:

To się kiedyś skończy i wyjdziemy z tego mądrzejsi, silniejsi i przeżyjemy jeszcze przepiękne lata cudownego, wolnego życia. I tej wolności nam wszystkim życzę

- powiedziała.
>>> Zobacz także:
Autor: Iza Dorf

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości