Piętnastolatka mistrzynią muay thai. Vanessa Romanowski: "To jest takie fajne uczucie, jak się kogoś kopie"

Vanessa Romanowski, mimo młodego wieku, odnosi duże sukcesy w muay thai. Tydzień temu wygrała kolejny pas mistrzowski podczas zawodów, które odbyły się w Tajlandii. O swojej miłości do boksu tajskiego i polskich korzeniach piętnastolatka opowiedziała Annie Wendzikowskiej.

Piętnastoletnia Vanessa Romanowski jest zawodniczką boksu tajskiego. Muay thai zainteresowała się pięć lat temu, kiedy wraz z rodzicami była na wakacjach w Tajlandii.

Pojechaliśmy zobaczyć walki. Widziałam dziewczynę w moim wieku i powiedziałam 'Ojejku! chciałabym tak jak ona'. Spróbowałam i zakochałam się w sporcie

- wspomina.

Wcześniej Vanessa trenowała balet i grę na gitarze, dlatego rodzice byli na początku trochę zaskoczeni, kiedy oznajmiła im, że chce zająć się muay thai. Potem jednak przyjęli tę wiadomość ze zrozumieniem i teraz wpierają córkę całym sercem, choć ciężko im się patrzy, kiedy czasami Vanessa dostaje ciosy.

Nastolatka lubi tajski boks ze względu na adrenalinę.

To jest takie fajne uczucie, jak się kopie kogoś i jak wszyscy krzyczą dookoła. I w ogóle uczysz się dużo respektu w takim sporcie

- stwierdziła zawodniczka.

Vanessa - mimo młodego wieku - może pochwalić się tytułami Mistrzyni Świata czy Europy w K-1 oraz Muay Thai. Niedawno zdobyła mistrzowski pas podczas zawodów, które odbyły się w Tajlandii. Gratulujemy!

Miłość do Polski

Vanessa od urodzenia mieszka w Szwecji i ma obywatelstwo tego kraju, ale doskonale mówi w naszym języku, ponieważ polskie korzenie są dla niej niezwykle istotne.

Serce mam polskie i nawet jak nie mogę jeszcze walczyć pod polską flagą, to nadal czuję się jak Polka

- powiedziała.

Muay thai - charakterystyka sportu

Muay thai to inaczej tajski boks, w którym wykorzystuje się uderzenia łokciami i kolanami, a także niskie kopnięcia okrężne. W walce wykluczone są natomiast duszenie i stosowanie dźwigni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości