Ćwiczenia na podbródek. Jak pozbyć się problematycznych fałdek?

dłoń na szyi
Fot. Image Source / Getty Images
Podbródek to nadmiar tłuszczu, z którym borykają się osoby w każdym wieku. Problem możemy rozwiązać m.in. ćwiczeniami na drugi podbródek, które należy powtarzać kilka razy w tygodniu. Poznaj podstawowe ćwiczenia na pozbycie się podbródka.

Podbródek to inaczej druga broda, która powstaje w wyniku nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Na występowanie podbródka ma wpływ m.in. wiek i budowa twarzy. Jak pozbyć się drugiego podbródka? Najpopularniejsze sposoby usuwania podbródka to bez wątpienia zabiegi medycyny estetycznej, ale warto zacząć od bardziej naturalnych sposobów eliminacji tego defektu.

Więcej:

Przyczyny powstawania podbródka

Do najczęstszych przyczyn powstawania podbródka należy brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie, zmiany hormonalne, zła postawa czy po prostu starzenie się. W niektórych przypadkach podbródek jest kwestią genetyczną i nie mamy wpływu na jego powstawanie. Skóra twarzy i szyi jest bardzo delikatna i podatna na utratę jędrności, dlatego jako pierwsza ujawnia nasz wiek. Podbródek mogą mieć zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Skóra pozbawiona kolagenu i ćwiczeń traci elastyczność i ujawnia wiele mankamentów. Niewątpliwie chorobą XXI wieku jest wpatrywanie się w smartfony w pozycji zwiększającej ryzyko powstania podbródka.

Powstawaniu podbródka sprzyja praca przy komputerze, drzemki na fotelu i zbyt wysoka poduszka. Jeśli mamy wpływ na któreś z przyzwyczajeń, np. niewłaściwą dietę, brak sportu czy nieprawidłową postawę, powinniśmy zrobić wszystko, aby to zmienić, a ponadto zastosować serię ćwiczeń na podbródek .

Zobacz także: Całowanie po szyi - ważny element gry wstępnej

Ćwiczenia na podbródek

Zanim zdecydujemy się na pomoc specjalisty, powinniśmy wykorzystać naturalne sposoby w zaciszu domowym. Warto wypróbować ćwiczenia na podbródek, które rozwiążą nasz problem choćby w pewnym stopniu. Jak pozbyć się podbródka? Ćwiczenia trzeba wykonywać kilka razy w tygodniu przez kilkanaście minut. Należy być konsekwentnym i wytrwałym, ponieważ efekty ćwiczeń na podbródek zadowolą każdego.

Ćwiczenia na drugi podbródek

1. Najpopularniejsze ćwiczenie na podbródek to tzw. rybka, czyli ułożenie warg w dziubek i poruszanie ustami. Przy tym ćwiczeniu możesz trzymać głowę prosto lub odchylić ją do tyłu.

2. Kolejne ćwiczenie to wyciąganie języka na brodę. Powtórz je kilkakrotnie w trzech seriach.

3. Możesz również przypomnieć sobie lekcję języka polskiego i wymawiać na głos niektóre litery alfabetu. Najskuteczniejsze będzie wymawianie samogłosek a, e, i, o, u z szeroko otwartą buzią.

4. Na leżąco wykonuj ruchy głową w kierunku klatki piersiowej. To także pomoże odchudzić podbródek.

5. Dolną wargę nasuń na górną i przytrzymaj około 10 sekund. Powtórz tę czynność kilka razy.

6. Odchyl głowę delikatnie do tyłu i przechylaj ją w lewo i w prawo. W każdej pozycji utrzymaj głowę około 10 sekund. W trakcie ćwiczeń dotykaj językiem podniebienia.

7. Oprzyj się o ścianę, wyprostuj i wykonuj skręty szyi. Powtórz to kilkakrotnie.

8. Usiądź wygodnie na krześle lub stań przy ścianie, a następnie wysuń szyję i głowę jak najdalej. Na koniec ułóż usta w dziubek i powtórz tę czynność kilkanaście razy.

9. Otwórz usta jak najszerzej i dotknij językiem podniebienia.

10. Wykonuj krążenia głową ze szczególnym naciskiem na odchylenie szyi do tyłu. Powtórz to ćwiczenie kilka razy.

11. Do ćwiczeń na podbródek możesz użyć także splecionych dłoni lub pięści. Wystarczy ułożyć podbródek na dłoniach i dociskać.

12. Odchyl delikatnie głowę i ugniataj podbródek niczym… ciasto na pizzę.

13. Śmiech to zdrowie, a więc uśmiechnij się szeroko i unieś policzki jak najwyżej. Powtarzaj to kilka razy dziennie.

14. Na podbródek pomaga również żucie gumy lub ćwiczenie przypominające żucie.

15. Kolejne ćwiczenie nie wymaga otwierania buzi, a jedynie odchylenia głowy i utrzymania jej w tej pozycji przez kilka sekund. Powtórz to ćwiczenie kilkakrotnie.

16. Delikatnie odchyl szyję i masuj ją dłońmi od środka na zewnątrz, jakbyś chciała wmasować krem.

Zobacz film: Poranne ćwiczenia z Kasią Bujakiewicz i jej partnerem. Źródło: Dzień dobry TVN.

Inne sposoby na podbródek

Oprócz ćwiczeń warto pamiętać o prawidłowej diecie, badaniach hormonalnych i aktywności fizycznej. Możesz również zastosować kremy pielęgnacyjne modelujące owal twarzy oraz peelingi wyszczuplające z kawy. Na tzw. drugą szyję pomoże także odpowiednia fryzura i makijaż. Staraj się unikać wiązania włosów w kucyk i koczek, ponieważ tym sposobem uwydatniasz swój mankament. Włosy powinny być pocieniowane i okalające twarz oraz podkręcone do wewnątrz. Przy nakładaniu makijażu zwróć szczególną uwagę na konturowanie dolnych partii twarzy. Podbródek i kości policzkowe należy uważnie i w dobrym oświetleniu przypudrować jasnym odcieniem bronzera.

Zobacz także: W ciągu dnia pracują, w nocy - trenują na siłowni

Jak odchudzić podbródek innymi, mniej naturalnymi sposobami? Tłuszcz w tym miejscu można rozbić popularnym zabiegiem kosmetycznym z użyciem fal ultradźwiękowych. Taki zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, a cena jednej wizyty u specjalisty to przeciętnie 200 zł. Innym sposobem, który pomoże nam pozbyć się drugiego podbródka , jest ostrzykiwanie tej partii szyi substancją, która rozpuszcza tłuszcz. Koszt tego zabiegu jest wyższy od poprzedniego, ale efekty są zauważalne szybciej. Każdy zabieg wykonywany przez specjalistę powinien być dostosowany indywidualnie.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości