Profilaktyka zdrowia

Ginekologia estetyczna. Mała intymna poprawka - wielka ulga

Profilaktyka zdrowia

Coraz więcej kobiet zgłasza się na zabiegi ginekologii estetycznej. I to wcale nie z powodu jakiś fanaberii, tylko poważnych dolegliwości w miejscach intymnych. Gościem Dzień Dobry TVN była spec. położnictwa i ginekologii dr Agnieszka Czarnecka-Świerkot.

Ponad 90 proc. problemów, z którymi zgłaszają się kobiety ma podłoże medyczne.

>>> Zobacz także:

Przerost warg sromowych - zabiegi

Duża część pań, które zgłaszają się na zabieg ginekologii estetycznej zmaga się z przerostem warg sromowych, mogącym prowadzić do otarć, urazów czy przesuszenia.

To są pacjentki, które jeżdżą na rowerze, konno. Przerost warg sromowych wywołuje duże dolegliwości.

- powiedziała spec. położnictwa i ginekologii dr Agnieszka Czarnecka-Świerkot.

W przypadku przerostu warg sromowych można zastosować labioplastykę, której celem jest jest znaczna redukcja lub zmiana kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy.

Blizny po porodzie - zabiegi

Inną, równie liczną grupą kobiet zgłaszających się na zabiegi ginekologii estetycznej są panie skarżące się na ból w okolicach intymnych, spowodowany zrostami i bliznami po porodzie.

W tym przypadku lekarz może zaproponować zabieg laseroterapii i mezoterapii z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, które pozwolą przywrócić prawidłową budowę i elastyczność blizn w pochwie i na kroczu.

Nietrzymanie moczu - jakie zabiegi

Z zabiegów ginekologii estetycznej korzystają również kobiety, które borykają się z wyjątkowo uciążliwym i wstydliwym problemem, czyli nietrzymaniem moczu.

W tym przypadku z pomocą przychodzą głównie techniki laserowe. Zabieg polega na odpowiedniej stymulacji tkanek, który prowadzi do syntezy kolagenu i poprawy podparcia dla cewki i pęcherza moczowego. U większości kobiet technika ta wystarcza do całkowitego usunięcia problemu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości