złoty lew

    złoty lew

    Trwa Festiwal Filmowy w Wenecji - jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży. Organizacja 77. edycji imprezy była do końca niepewna z powodu pandemii koronawirusa. Jednym z kandydatów do Złotego Lwa jest "Śniegu już nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Tuż przed premierą porozmawialiśmy z Mają Ostaszewską, która zagrała w nim jedną z głównych ról.

    Kolejny sukces Małgorzaty Szumowskiej. Jej najnowszy film "Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again") został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Listę tytułów ogłosił właśnie dyrektor tej prestiżowej w świecie kina imprezy. O Złotego Lwa dzieło polskiej reżyserki będzie rywalizować z prawie 20 innymi produkcjami z całego świata.

    Dziś rozpoczyna się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Jakie filmy będą walczyć o główną nagrodę- Złotego Lwa? Ilu widzów przyciąga co roku festiwal? Z dyrektorem artystycznym festiwalu Michałem Oleszczykiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

    Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. Właśnie wrócił z Festiwalu w Wenecji, podczas którego otrzymał Złotego Lwa za całokształt twórczości. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej pokazał, gdzie mieszka i pracuje. Całą rozmowę zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN.