złodzieje kradzież

    złodzieje kradzież

    Pewien złodziej postanowił napaść na stację paliw. Podszedł do pracownika obsługi i grożąc mu nożem, zażądał wydania pieniędzy. Ten go jednak zignorował i przez cały czas wertował gazetę. W końcu napastnik, widząc brak reakcji pracownika stacji, zrezygnował z napadu i wyszedł bez złotówki. Jak zachowanie sprzedawcy ocenił gość Dzień Dobry TVN mediator rodzinny Tomasz Kawka? Jak zachować się w sytuacji zagrożenia?

    Z niedzieli na poniedziałek w jednym z paryskich hoteli Kim Kardashian została okradziona. Zginęła jej biżuteria o wartości 14 mln dolarów. Podobno gwieździe ukradziono pierścionek zaręczynowy. O kulisach zajścia w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Jastrzębska.

    Ginące przedmioty w polskich hotelach są ponoć standardem. Zjawisko postanowiła zbadać jedna z firm zajmujących się wyszukiwaniem ofert turystycznych. 71% procent uczestników ankiety przyznało się do hotelowej jumy. Co wynosimy najczęściej? Szafiarki jak to szafiarki, opróżniają szafy i wynoszą wieszaki :) Statystycznym Polakom zdarza się "zajumać" mini szampony, mydełka, papier toaletowy, ale też i nieco większe przedmioty, takie jak telewizor, a nawet ... łóżko! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

    Z gośćmi Dzień Dobry TVN Piotrem Mosakiem, psychologiem oraz Krzysztofem Rutkowskim, prywatnym detektywem porozmawialiśmy o tym, jak się ustrzec przed kradzieżą. Niestety tego typu przestępstw jest coraz więcej. Dlaczego nie reagujemy, gdy w naszej obecności dzieje się coś złego? I jakich sposobów najczęściej imają się złodzieje?