Zbigniew Religa

  Zbigniew Religa

  Stan wojenny był trudnym czasem dla bardzo wielu Polaków. Jak zapamiętali go goście Dzień Dobry TVN: kardiochirurg dr Grzegorz Religa i chirurg plastyk dr n. med. Janusz Sirek? Jak działała wtedy służba zdrowia?

  Tegoroczna gala rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 należała do filmu "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Tomasz Kot, odrywający we wspomnianym obrazie rolę prof. Zbigniewa Religi, otrzymał nagrodę w kategorii "Najlepsza Główna Rola Męska". Czy miał przeczucie, że ta rola zagwarantuje mu nagrodę? Gdzie Tomasz Kot postawi statuetkę? Komu dziękował odbierając Orła? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Empatyczni, oddani pacjentom, pomocni w każdej sytuacji. Tacy są lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. I za to zostali nominowani przez swoich pacjentów do konkursu im. Zbigniewa Religii, organizowanego przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z pomocą". W Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Piotra Łapę - kardiologa dziecięcego ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, który został laureatem tego konkursu. Jakie znaczenie ma dla niego zdobyta nagroda? Jak pomaga pacjentom? O czym marzy? Gratulujemy Panie Doktorze! Postawa godna naśladowania.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na warszawskiej premierze filmu "Bogowie". Dziennikarka rozmawiała z Tomaszem Kotem, odtwórcą roli prof. Religii, Kingą Preis, Szymonem Piotrem Warszawskim, Piotrem Głowackim i reżyserem filmu Łukaszem Palkowskim. Jak wspominają prace na planie?

  Tomasz Kot w filmie "Bogowie" zagrał znanego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religę. W jaki sposób aktor przygotowywał się do roli? Jak zareagowali na jego grę najbliżsi lekarza? Jaki był prof. Religa?

  O roli profesora Zbigniewa Religi, na planie filmu "Bogowie", z Tomaszem Kotem rozmawiała Kinga Burzyńska. Kiedy film wejdzie na ekrany i kto jeszcze gra w tej produkcji?