wyprawa kajakowa

    74-letni Aleksander Doba zmarł w poniedziałek 22 lutego 2021 roku po tym, jak spełnił swoje marzenie. Zdobył szczyt Kilimandżaro i zasnął... na kamieniu. Łukasz Nowak, organizator wyprawy wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, co się stało, a himalaista Leszek Cichy opowiedział o niezwykłej przyjaźni z podróżnikiem.

    Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.

    Pływanie i sterowanie kajakiem dwuosobowym nie jest skomplikowane, jednak opanowanie techniki wymaga nieco czasu. Zasady można poznać zarówno na kursach, jak i studiując poradniki poświęcone temu sportowi. Najważniejsze umiejętności to wiosłowanie, manewrowanie, a także wsiadanie i wysiadanie.

    To Aleksander Doba, który w wieku 68 lat przepłynął Atlantyk... kajakiem. Zrobił to w 167 dni. Była to najdłuższa wyprawa kajakowa. Nikt przed polskim kajakarzem nie dokonał tego. Nam opowiedział o trudnym momentach w czasie wyprawy, o tym co czuł, kiedy patrzył na ogrom oceanu i gdzie chciałby jeszcze dopłynąć. Gratulujemy Panie Olku!

    67-letni Aleksander Doba pokonał Atlantyk. Po pięciu miesiącach samotnej wyprawy dotarł na Bermudy. Opowiedział nam o tym, jak pokonał ocean i czy miał chwile zwątpienia.